Start Artykuły Sport MAŁO ARMAT, DUŻO WIATRÓWEK
MAŁO ARMAT, DUŻO WIATRÓWEK Email
Wpisany przez Mariusz
środa, 01 października 2014 18:24

We Wrześni 24 września rozegrano VII Memoriał im. Mariana Głuszka w lekkiej atletyce. Zawody te były równocześnie Mistrzostwami Wielkopolski LZS młodzieży szkolnej w wieku 16-17 lat. Impreza ta zaliczana jest także do Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W tym roku reprezentacja naszego powiatu była dziurawa jak ser szwajcarski. Na imprezie zdobyła tylko 6 medali (3,2,1). W latach poprzednich zajmowaliśmy z reguły 1. lub 2. miejsce. Tym razem dziurawa ekipa sklasyfikowana została na 4. pozycji. Medale złote dla naszego powiatu zdobyli: Anna Jerzyniak w pchnięciu kula 3kg – 13,19m, Hubert Pieszke w rzucie oszczepem 700g – 51,22m i Wiktor Kasperski w rzucie dyskiem 1,5kg – 36,90m. Srebrne medale przypadły: Wojciechowi Kaczorowi w biegu na 100m – 11,38 i Zuzannie Kubiak w skoku wzwyż – 155cm. Brązowy medal w biegu na 400m wynikiem – 53,87 wywalczył Dawid Korcz. Wszyscy medaliści są uczniami LO w Środzie. Na 4. pozycjach uplasowali się: Mikołaj Wojtuś w rzucie dyskiem 1,5kg – 30,72 (LO) oraz sztafety 4x100m dziewcząt i chłopców. Kolejna 5. lokatę zajęli: Anna Nowaczyk w rzucie oszczepem 500g – 26,03m, Maciej Nowaczyk w rzucie dyskiem 1,5kg – 24,12m, Anna Bandosz w biegu na 800m – 2.43,83, Mikołaj Kasprzak w skoku w dal – 6,04m (wszyscy LO), Patryk Duszyński w rzucie oszczepem – 38,84m (CKU), Honorata Kosmowska w rzucie dyskiem 1kg – 14,18m i Artur Maciejewski w biegu na 110m przez płotki – 18,18 (oboje ZSR). Na 6. miejscu uplasowali się: Aneta Pruss w biegu na 200m – 31,03 (ZSR) i Patrycja Hańczyk w rzucie oszczepem – 25,20m (LO). Kolejna lokatę zajęli: Kamil Nawrot w biegu na 200m – 25,95 (CKU) i Maksymilian Nowak w rzucie oszczepem – 37,95m (LO). Na 8. pozycjach sklasyfikowano: Damiana Janiszewskiego w biegu na 100m – 12,56 (ZS Nowe M.), Piotra Tyca w biegu na 200m – 26,18 i Tomasza Andrzejewskiego w skoku wzwyż – 150cm (obaj ZSR).Punktowano w każdej konkurencji według zasady: 1m – 20pkt., 2m – 17pkt., 3m – 15pkt., 4m – 13pkt., 8m – 9pkt., 16m – 1pkt. Klasyfikacji drużynowej punktowało 11 powiatów a najlepszymi były: ostrzeszowski – 365pkt., wrzesiński – 347pkt., wągrowiecki – 332pkt., średzki – 318pkt., turecki – 307pkt. Wśród szkół sklasyfikowano 36 placówek. Tu najlepszymi były: ZS nr 1 Ostrzeszów – 240pkt., ZSTiO Września – 216pkt., ZSP nr 2 Wągrowiec – 211pkt., ZSR Kaczki Średnie – 193pkt., LO Środa – 192pkt., ZS nr 2 Szamotuły – 171pkt. Reprezentacja naszego powiatu nie mogła być sklasyfikowana wyżej, bo używając terminologii wojskowej mieliśmy za mało armat, a za dużo wiatrówek.

Autor: GPŚ | Andrzej Kobierski