nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ZŁOTO MAGDY LEPOROWSKIEJ
ZŁOTO MAGDY LEPOROWSKIEJ Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 03 października 2014 10:03

20 – 21 września w Warszawie odbyły się międzynarodowe zawody w taekwondo olimpijskim w klasie G-1 Warsaw Cup.  Startowało ponad 800 zawodników: kadetów, juniorów oraz seniorów z Polski, Czech, Rosji, Niemiec, Grecji i wielu innych krajów Europy, a z Egiptu.

Na pochwałę zasługuje wyróżnienie i nagroda ze strony ambasadora Korei Południowej oraz złoty medal dla wychowanki średzkiego Klubu – Mistrzyni Polski, Magdy Leporowskiej (1 DAN).

Średzki Klub reprezentowała Wiktoria Pigłowska (2 KUP) pod kierownictwem trenera Konrada Przybyłowicza (1 DAN). Średzianie ściśle współpracują z poznańskim AZS-em, którego zawodnicy wywalczyli w Warszawie pierwsze miejsce drużynowo.

Klub prowadzi zajęcia taekwondo olimpijskiego z podziałem na grupy dla najmłodszych oraz młodzieży. Dzieci zdobywają umiejętności koordynacji ruchowej, dyscypliny, poprawiają swoją kondycję i sprawność fizyczną równocześnie nabywając umiejętności technicznych wykorzystywanych podczas startów w zawodach sportowych. Dla młodzieży jest to okazja do aktywnego zagospodarowania czasu, nauki zdrowej rywalizacji z rówieśnikami z całej Polski.

Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez trenerów UKS Taekwondo w Środzie daje możliwość rozwoju fizycznego, startu w coraz bardziej prestiżowych zawodach w kraju i za granicą, licznych wyjazdów na obozy i konsultacje sportowe. Wszystkich chętnych klub zaprasza we wtorki i czwartki od godziny 17:30 do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Bliższe informacje można uzyskać od trenera pod nr telefonu 698 737 558.


Autor: GPŚ | KP
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież