Start Artykuły Sport ZAPAŚNICY Z ,,TĘCZY” Z MEDALAMI
ZAPAŚNICY Z ,,TĘCZY” Z MEDALAMI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
niedziela, 19 października 2014 20:30

W Koszalinie w piątek i sobotę odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach. Turniej ten jest kolejną imprezą wpisaną w kalendarz PZZ przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, gdzie zdobycze medalowe zamieniane są na punkty, a te z kolei na pieniądze dla klubu, w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

W koszalińskim turnieju wystąpiły reprezentacje klubowe z województw: wielkopolskiego, lubskiego, zachodnio-pomorskiego i pomorskiego. W sumie w grupie młodzików 26 klubów, a w grupie młodziczek 16 drużyn. W kategorii 44kg średzki klub ,,Tęcza” reprezentowała Gabriela Kaźmierowska, która z turnieju na turniej coraz lepiej sobie radzi i w Koszalinie wywalczyła rewelacyjne 2. miejsce. W kategorii wagowej 48kg Aleksandra Konieczna mimo dzielnej postawy przegrała dwa swoje pojedynki. W kategorii 52kg Zofia Polowczyk wywalczyła srebrny medal. W grupie młodzików w kat. 42kg Oskar Staszewski wywalczył 6. lokatę, w kat. 53kg Michał Piątek został sklasyfikowany na 7. miejscu (w tej kategorii wagowej wystartowało 24 zawodników), w kat. 73kg Cezary Ignaszak wywalczył brązowy krążek a w kat. 85kg Karol Pawlak był 5. Drużynowo w klasyfikacji młodzików ,,Tęcza” wywalczyła wysokie 7. miejsce, a w grupie dziewczyn 8. lokatę.

– Z każdej imprezy wpisanej do współzawodnictwa, jak do tej pory, nasi zapaśnicy przywożą medale. Z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Patryk Kaźmierowski, z Mistrzostw Polski Juniorów Filip Nowaczyk, teraz grupa młodzików z 3 medalami, dlatego jest to powód do dumy i wyraźny sygnał, że praca w klubie w każdej grupie wiekowej zmierza w prawidłowym kierunku – relacjonuje K. Polowczyk trener obecny na zawodach.  – Czeka nas jeszcze start w najstarszej grupie Krystiana Krzyżaka, w turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz naszych młodzików w turnieju MMM, lecz tym razem w Żukowie w stylu grecko- rzymskim i oby tam także były medale – dodaje.

Autor: GPŚ | A. Polowczyk, Opr. ka