Start Artykuły Sport WSPANIAŁY WYNIK ADAMA
WSPANIAŁY WYNIK ADAMA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
piątek, 31 października 2014 11:12

W niedzielę Adam Konieczny, zawodnik sekcji biegowej średzkiej Polonii, zaliczył w Krakowie bardzo dobry start na dystansie półmaratońskim, czyli 21 km.

W stolicy króla Kraka i Smoka Wawelskiego rozegrano I PZU Cracovia Półmaraton Królewski, w którym mieszkaniec Jezior Wielkich wywalczył bardzo dobre 14. miejsce w klasyfikacji generalnej. Adamowi na mecie zegar pokazał rewelacyjny czas: 1 godz. 12 min. 57 sek. Reprezentant naszego powiatu w kategorii wiekowej M18 zajął 9. miejsce. Dodajmy, iż krakowski półmaraton ukończyło 3744 biegaczy. Zwyciężył reprezentant Kenii Moses Kipruto Kibire z czasem: 1 godz. 3 min. 50 sek. Najlepszą z kobiet okazała się Polka Wioletta Frankiewicz, która na mecie zameldowała się z czasem: 1 godz. 12 min. 59 sek, czyli tuż, tuż za naszym Adamem... Gratulujemy.