nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ŻACY WYGRYWAJĄ "LUBOŃ CUP 2014".
ŻACY WYGRYWAJĄ "LUBOŃ CUP 2014". Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 25 listopada 2014 11:11

23 listopada najmłodsi piłkarze KS Polonii Środa – podopieczni Marcina Duchały, zagrali w pierwszym turnieju "LUBOŃ CUP 2014" dla rocznika 2007, który odbył się w hali LOSIR Sp. z o.o. w Luboniu.

Turniej ze względu na swoją rangę był mocno obstawiony. Zagrało w nim, oprócz Polonii Środa, jeszcze 11 drużyn: Warta Poznań I, Football Academy Leszno, UKS Fabianki / Oranje, DAP Gniezno, FC Góra, 1920 Mosina, Lechia Kostrzyn, Warta Poznań II, Canarinhios Skórzewo, Akademia Piłkarska Komorniki i Junior Koziegłowy.

Nasi młodzi piłkarze trafili do Grupy C i zagrali w niej z: DAP Chrobrym Gniezno, Wartą Poznań II oraz Football Academy Leszno. W pierwszym meczu nasi piłkarze pokonali DAP Chrobrego Gniezno 2:0, a bramki dla Polonii strzelili: Skrobich i Maląg. W drugim meczu żacy Polonii zremisowali z Wartą Poznań II 1:1, bramkę zdobył Maląg. Na koniec Polonia pokonała Football Academy Leszno 2:0 po bramkach: Wujka i Skrobicha. W ćwierćfinale nasi zawodnicy spotkali się z Wartą Poznań I, którą zwyciężyli 2:1. Obie bramki Maląg. W półfinale nasi zawodnicy gładko 3:0 pokonali Koziegłowy, bramki: Pieszke i dwie Maląg. W finale nasi najmłodsi piłkarze po bardzo ciekawym meczu zwyciężyli drużynę Canarinhios Skórzewo 3:1, po bramkach Skrobicha i Maląga (2).

Żacy Polonii wygrali turniej, a królem strzelców został Marcin Maląg, który zdobył 8 bramek. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w trakcie turnieju straciliśmy tylko 3 bramki. Brawa należą się całej "10", która w nim wystąpiła za zaangażowanie i wolę walki, a także ich trenerowi Marcinowi Duchale, który odpowiednio układa tę drużynę. Teraz czas na treningi halowe i szlifowanie formy na rundę wiosenną.

Żacy młodsi r. 2007 Polonii Środa Wlkp. wystąpili w składzie: Marcel Możewski (b), Łukasz Lisiewicz, Jakub Wujek, Marcin Skrobich (kpt), Marcel Pieszke, Borys Markiewicz, Marcin Maląg, Jakub Ritter, Bruno Urbański i Piotr Kasperski.


Autor: GPŚ | Marek Witczak
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież