nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport TURNIEJ MUAY THAI I MMA W ŚRODZIE
TURNIEJ MUAY THAI I MMA W ŚRODZIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 27 listopada 2014 19:47

30 listopada 2014 roku w Środzie odbędzie się inauguracyjny event organizacji Knockout Art. W karcie walk znajduje się łącznie jedenaście pojedynków w formułach Boksu Tajskiego i MMA. Oprócz zawodników reprezentujących Wielkopolskie kluby, w akcji zobaczymy także fighterów z innych części Polski oraz zza naszej wschodniej granicy.

Muay Thai czyli boks tajski to jedna z najtrudniejszych formuł walki. Dozwolone są w boksie tajskim uderzenia bokserskie, wszystkie rodzaje kopnięć, uderzenia łokciami oraz kolanami. Teoria głosi, że zawodnik może zrobić jeden krok w tył każdy następny to ucieczka, z tego powodu walki Muay Thai co sprawia, że walka jest bardzo twarda i widowiskowa a zawodnicy są nastawieni na ciągły atak. Oprócz twardej rywalizacji zawodnicy przed każdą walką tańczą taniec Wai-Khru który jest wyrazem szacunku dla swojego trenera, swojej szkoły oraz regionu z którego pochodzi.

Jedną z części gali będzie turniej boksu tajskiego w limicie wagowym do 73 kg. W półfinałach zobaczymy Bartosza Kołodziejczaka (Kohorta Poznań), wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie, który zmierzy się z Pawłem Szostakiem (Brazi Thai Olsztyn), a także Adama Trzepiołę (Serafin Warszawa), który podejmie przybysza z białoruskiego Grodna, Denisa Rayko.

W głównych walkach w formule Muay Thai zawalczą fighterzy Kohorty Poznań. Jednym z nich jest Łukasz Radosz, a więc aktualny mistrz Polski i Europy, a jego przeciwnikiem w zawodowym debiucie będzie kolejny z Białorusinów, Artur Shatikovski. W jedynej kobiecej konfrontacji zaprezentuje Magdalena Kaczor, kolejna przedstawicielka poznańskiej Kohorty, która mimo 18 lat ma już na koncie liczne tytuły krajowe w Kickboxingu i Muay Thai. Zmierzy się z Aleksandrą Szczerban (MMA Devil Świebodzin). Walk wieczoru będzie walka Tajlandczyka Tongchai Sit Subyen mistrza z Tajlandii który jest ma stoczone ponad 100 pojedynków na całym świecie w formule Muay Thai.

Na ringu nie zabraknie też zawodników z naszego miasta! Łukasza Czech czy Grzegorz Grześkowiak to rodowici Średzianie, którzy na co dzień trenują w klubie Kohorta Środa Wielkopolska zawalczą oni swoje debiutanckie walki w formule Muay Thai. Również Daniel Gaczyński mieszkający w Kórniku a na co dzień trenujący w Środzie Wielkopolskiej skrzyżuje rękawice z Łukaszem Stecem z klubu KO Gym Wrocław.

W jednym z pojedynków MMA spotkają się natomiast Bartłomiej Ratajczak z poznańskiej Copacabany oraz Kacper Dłużniewski, trenujący na codzień w MMA Devil Świebodzin, zwycięzca turnieju na gali ALMMA 66.

Karta walk:

Walki MMA

66 kg: Krzysztof Kondracik (MMA Devil Świebodzin) vs. Marcin Przybylski (Copacabana Poznań)

84 kg: Bartłomiej Ratajczak (Copacabana Poznań) vs. Kacper Dłużniewski (MMA Devil Świebodzin)

Walki Muay Thai

86 kg: Grzegorz Grześkowiak (Kohorta Środa Wlkp.) vs. Adrian Przecioska (Brazi Thai Olsztyn)

86 kg: Łukasz Czech (Kohorta Środa Wlkp.) vs. Mikołaj Kapała (Kohorta Swarzędz)

81 kg: Karol Kasztelan (Kohorta Śrem) vs. TBA

+91 kg: Daniel Gaczyński (Kohorta Śrem) vs. Łukasz Stec (KO Gym Wrocław)

52 kg: Magdalena Kaczor (Kohorta Poznań) vs. Aleksandra Szczerban (MMA Devil Świebodzin)

86 kg: Łukasz Radosz (Kohorta Poznań) vs. Artur Shatikovski (Białoruś/Best Gym Grodno)

Turniej Muay Thai

73 kg: Bartosz Kołodziejczak (Kohorta Poznań) vs. Paweł Szostak (Brazi Thai Olsztyn)

73 kg: Adam Trzepioła (Serafin Warszawa) vs. Denis Rayko (Białoruś/Best Gym Grodno)


 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież