Start Artykuły Sport AQUATHLON
AQUATHLON Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
piątek, 28 listopada 2014 10:17

W niedzielę 23 listopada na średzkiej pływalni miejskiej oraz stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się niecodzienne zawody zwane aquathlonem. Powstały one z inicjatywy ratowników naszej pływalni, pod patronatem dyrektora OSIR-u.

Zawodnicy startujący w zawodach zmagali się z dystansem 400m (16 długości basenu) na pływalni miejskiej, a następnie po przejechaniu na teren OSIR-u mieli do pokonania 5km trasę biegową wytyczoną wokół całego obiektu, a kończącą się na bieżni stadionu. W pływaniu bezkonkurencyjny okazał się Karol Węgłowski, najlepszy obecnie średzki pływak. Dystans 400m pokonał w czasie 4 min. 51sek. Jednak nie pływanie, a bieg decydował o zwycięstwie. Start do biegu odbywał się metodą pościgową tzn. pierwszy startował zwycięzca pływania, a następni zawodnicy startowali w odstępach czasowych wynoszących tyle, ile stracili do najlepszego pływaka. Tu do mety pierwszy dobiegł Maciej Paciorkowski z czasem 20 min. i to on został zwycięzcą całych zawodów z łącznym czasem 26 min. 8sek. Drugie miejsce zajął Dominik Tomaszewski z Kórnika, a trzeci był Łukasz Biskup z Zaniemyśla. Łukasz uzyskał najlepszy czas biegu – 19 min. 51sek. Wśród pań zwyciężczynią została Agnieszka Witczak z Zaniemyśla z czasem 29 min. 43 sek., przed Zuzanną Lewandowską i Izabelą Brzezińską. W zawodach udział wzięło 29 zawodników ze Środy i okolicznych gmin. Na zakończenie najlepsza trójka kobiet i mężczyzn została uhonorowana pucharami i medalami, a każdy zawodnik otrzymał dyplom uczestnictwa. Dyrektor OSIR-u Wojciech Grząślewicz wyraził nadzieję, że zawody aquathlonowe wpiszą się cyklicznie w kalendarz imprez sportowych w Środzie. Organizatorzy chcą podziękować firmie Bart – Marek Bartecki za numery startowe oraz Piekarni-Cukierni Łobza za przepyszny placek, którym raczyli się zawodnicy na mecie.

Autor: GPŚ | J. Hańczyk | fot. OSiR