nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport CAPOEIRA: KOLEJNE WARSZTATY ZA NAMI
CAPOEIRA: KOLEJNE WARSZTATY ZA NAMI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 19 grudnia 2014 10:41

Na trzy dni Środa zamieniła się w krajowe centrum capoeiry. W hali widowiskowo-sportowej ZSR odbyły się zawody Jogo de Capoeira.

Oprócz zawodów Jogo de Capoeria, uczestnicy kolejnych średzkich warsztatów począwszy od piątku wzięli udział m.in. we wspólnym Rodas, wspólnych treningach czy show z udziałem zaproszonych na warsztaty gości. Tych zresztą było naprawdę wielu: grudniowe święto capoeiry w naszym mieście uświetnili mistrzowie afro-brazylijskiej sztuki walki z Holandii czy Włoch.

– Dziękuję wam z całego serca za przybycie i trzymanie dobrego klimatu do końca warsztatów! Spełniacie moje marzenia – pisał na profilu facebookowym wydarzenia jego organizator, Marek "Pescador" Krakowski. Były to już kolejne warsztaty przygotowane przez "Pescadora", podczas których uczestnicy mieli szansę nie tylko wzbogacić swe umiejętności, ale również nabyć pierwszą okolicznościową koszulkę średzkich zmagań z capoerią.

Capoeira, to afro-brazylijska sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków.

Autor: GPŚ | sh
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież