nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport POWIAT ŚREDZKI NA II MIEJSCU!
POWIAT ŚREDZKI NA II MIEJSCU! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 19 grudnia 2014 10:47

W poniedziałek 8 grudnia w obiektach LKS „Sobieski” w Poznaniu odbyło się podsumowanie XVI edycji Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Marszałka Marka Woźniaka reprezentował Tomasz Wiktor – dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, członkowie Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS, starostowie powiatów, Przewodniczący Rad Powiatowych LZS, przedstawiciele zwycięskich powiatów, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych biorących udział we Współzawodnictwie Sportowo-Turystycznym młodzieży LZS Szkół Ponadgimnazjalnych oraz stypendyści WZ LZS wraz z trenerami. Gospodarzem imprezy był Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS i Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski. Przewodniczący krótko posumował Współzawodnictwo, w którym brało udział 28 powiatów i około 28000 uczestników oraz 50 szkół ponadgimnazjalnych. Powiat średzki reprezentowali: Marek Maciejewski – dyrektor Powiatowego Szkolnego Ośrodka Sportowo-Turystycznego, Andrzej Kobierski – wiceprzewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS i dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. Bogusław Biernat. W klasyfikacji powiatów puchary i nagrody na zakup sprzętu sportowego odbierały: koniński – 2290 pkt., średzki – 2260 pkt., wągrowiecki – 2147,5 pkt., pilski – 2095 pkt. i ostrowski – 2063 pkt. Należy zaznaczyć, że nasz powiat w poprzednich latach zajmował następujące pozycje: 2011r. – II miejsce, 2012r. – I m., 2013r. – I m. Za osiągnięcia Powiatu Średzkiego puchar odebrał Marek Maciejewski. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżniono 6 najlepszych placówek. Za zajęcie V miejsca w tej klasyfikacji puchar i nagrodę odebrał Bogusław Biernat. Należy zaznaczyć, że na IX pozycji w kategorii szkół sklasyfikowano LO w Środzie Wlkp. Wielkopolskie Zrzeszenie LZS ufundowało również stypendia sportowe (10 x 150 zł) dla 12 najlepszych sportowców, Mistrzów Polski i reprezentantów kraju na Mistrzostwach Europy lub Świata juniorów. Z naszego powiatu takie stypendia otrzymali: Alicja Ratajczak – kolarstwo i Wojciech Kaczor – lekkoatletyka. W trakcie uroczystości zaprezentowane zostały pokazy sumo, zapasów oraz kolarstwa z udziałem stypendystów. Pokazy zostały profesjonalnie przygotowane i wzbudziły powszechny podziw wśród obserwujących. Przed częścią główną odbyła się konferencja kalendarzowa ustalająca terminy i regulaminy XVII edycji współzawodnictwa w 2015r.


Laureaci - Marek Maciejewski, drugi od prawej

Autor: GPŚ | Andrzej Kobierski | fot. lzs-wlkp.pl
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież