nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport MORSY DLA WOŚP
MORSY DLA WOŚP Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 13 stycznia 2015 13:47

Wielkopolskie Morsy Alaska po raz trzeci, a Morsy z doliny Moskawy po raz pierwszy, pomagały w zbieraniu pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Morsy nie po raz pierwszy połączyły przyjemne z pożytecznym.

Zimnolubni Alaskowicze postanowili wykąpać się w ciepłej wodzie, aby pomagać. W niedzielne przedpołudnie spotkali się na zawodach pływackich na średzkiej pływalni, gdzie wystawili dwie drużyny sztafetowe. Więcej o zawodach na pływalni piszemy w innym artykule.

Po zawodach wszyscy wyruszyli nad średzkie jezioro, gdzie czekały już morsy z Doliny Moskawy, „Klima” Września oraz morsy z Kołobrzegu, a wokół nich średzianie, którzy, mimo wiatru, przyszli kibicować i pomagać napełniać puszki wolontariuszy.

Dzięki uprzejmości średzkiej Mariny morsy miały do dyspozycji szatnie. Wszyscy szybko się rozebrali i pobiegli na plażę. Tam pod dyktando Doroty wszystkie morsy się rozgrzewały, a ciepłolubni na ten widok bardziej naciągali czapki na głowy i stawiali kołnierze.

Po naszych zmaganiach ze sztormową pogodą w Kołobrzegu wejście do wody w jeziorze nie stanowiło dla nas problemu – powiedział jeden z Alaskowiczów. Około 100 osób zażyło w niedzielę kąpieli, nurkując, pływając i zachęcając kibiców na brzegu okrzykami: „Chodźcie do nas!” Na rozgrzewkę między kąpielami morsy zatańczyły na plaży w rytmie piosenki „Polskie morsy”. Później szybko wskoczyli w suche ubrania i pobiegli na ciepła zimową herbatę i pyszną zupę od MaxMariny. W tym lokalu rozpoczęły się alaskowe licytacje dla WOŚP. Pod młotek poszedł kalendarz, parasolka i miniatura kultowego motocykla. Wszystkie pieniądze trafiły do kolorowych puszek orkiestrowych wolontariuszek. 

Serdeczne podziękowania do wszystkich morsujących za przyłączenie się do orkiestrowego grania, kibicom i przyjaciołom za wsparcie, licytującym i tym, którzy „ot tak” od serca zapełniali puszki orkiestry oraz Max Marinie za gościnność. Organizatorzy.


Morsowa rodzina zagrała dla WOŚP. Fot. Karol Konieczny

Autor: GPŚ | K.K, opr. M.M


 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież