nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport BIEG NA 6 ŁAP
BIEG NA 6 ŁAP Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 19 stycznia 2015 10:03

Bieg na 6 łap to akcja rozpoczęta przez Monikę Dąbrowską w Olsztynie. Ma na celu bieganie lub spacerowanie z psami i stąd nazwa „6 łap”. Akcja ma zaaktywizować psy ze schronisk.

W sobotę 17 stycznia miała miejsce kolejna edycja Biegu na 6 łap w Środzie Wlkp. Jak co sobotę, w Gminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt zjawiła się spora grupa osób chcących aktywnie spędzić czas z czworonogami. Tym razem koordynator zaproponował dwie trasy: miejską oraz biegową. Pierwsza prowadziła ulicami: Łąkową, Sportową, 20 Października, Dąbrowskiego, Lipową oraz Niedziałkowskiego. Mieszkańcy Środy mieli okazję na własne oczy zobaczyć, że schroniskowe psiaki są zupełnie normalne, wesołe i urocze. – Jesteśmy wyjątkowo dumni z Arii – lękliwej suczki w typie gończego, która dała radę pokonać trasę miastową mimo swoich lęków. – mówi koordynator Biegu Agnieszka Wojtaszak. Trasa biegowa skierowana była dla psów, które do szczęścia potrzebują troszkę więcej ruchu. Prowadziła polną drogą wzdłuż działek cukrowniczych, ulicą Brodowską, Marcinkowskiego i Niedziałkowskiego. Psiaki spisały się, jak zwykle, świetnie, a w całej akcji wzięło udział 26 par psio-ludzkich. Dzięki akcji jeden z psiaków – Donek (mix doberman) znalazł opiekunkę wirtualną, która ma przekazywać Schronisku co miesiąc 10 kg karmy dla psów.

Zapraszamy do zapisów na następny Bieg na 6 łap u koordynatora: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 695 684 561 lub poprzez facebook. Przypominamy jednak, że akcja przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich. 


Kolejny średzki bieg na 6 łap.

Autor: A.W, Opr. M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież