Start Artykuły Sport UKS CZWARTY W WIELKOPOLSCE
UKS CZWARTY W WIELKOPOLSCE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
czwartek, 29 stycznia 2015 10:15

W weekend 16-18 stycznia rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek w których wystąpił zespół UKS Środa. Przed turniejem nikt nie stawiał naszego zespołu w roli pretendenta do medalu, lecz niewiele brakowało do sprawienia niespodzianki.

W pierwszym meczu turnieju UKS wygrał 2-0 z zespołem z Piły. Drugie spotkanie z faworytem całego turnieju Energetykiem Poznań średzianki przegrały 0-2. Kolejnym przeciwnikiem był Hetman Sobieski Poznań. Początek spotkania należał do dziewczyn z przeciwnej drużyny, które prowadziły już 15:7. Mimo niekorzystnego wyniku nasze dziewczyny nie poddały się i grając coraz lepiej odrobiły straty wygrywając seta 25:21. Druga partia miała spokojniejszy przebieg, a średzianki wygrały do17. Czwarty mecz z zespołem z Jankowa Przygodzkiego był bardzo emocjonujący. W pierwszym secie w końcówce lepiej nerwy opanowały nasze siatkarki wygrywając 27:25. Drugiego seta wygrały siatkarki z Jankowa do 23 i o zwycięstwie musiał decydować set trzeci. Walka toczyła się punkt za punkt. Oba zespoły nie wykorzystywały piłek meczowych, jednak ostatecznie seta i mecz przegrały średzkie zawodniczki 16:18. W przedostatnim meczu z Siatkarzem Koło średzianki walczyły o brązowy medal, gdyż złoto i srebro zostało rozdane już po drugim dniu turnieju. Pierwszy set nasze zawodniczki zagrały bardzo dobrze wygrywając 25:21. Drugi set zdecydowanie wygrały przeciwniczki 25:18 i znowu o wszystkim musiał zdecydować trzeci set. Średzka drużyna rozpoczęła go bardzo źle, od 0:5, a przy zmianie stron było już 2:8 dla Koła. Waleczność naszych dziewczyn nie pozwoliła im się poddać i po paru minutach na tablicy wyników był remis po 13. Niestety bardziej doświadczone zawodniczki z Koła zdobyły dwa ostatnie punkty i to one cieszyły się z brązowych medali. Ostatni mecz nasze dziewczyny przegrały z gospodarzami turnieju. Wynik ten nie miał jednak już żadnego wpływu na klasyfikację końcową.

Występ siatkarek Anety Olsztyńskiej należy uznać za bardzo dobry, gdyż przed turniejem nikt nie dawał średziankom szans na walkę o medale – a tak niewiele brakowało. Najlepszą blokującą turnieju została zawodniczka UKS Środa – Jagoda Januszkiewicz. Klasyfikacja końcowa: 1. Energetyk Poznań, 2. Szamotulanin Szamotuły, 3. Siatkarz Koło, 4. UKS Środa, 5. Barycz Janków Przygodzki, 6. Hetman Sobieski Poznań, 7. PTPS Piła.

Skład zespołu: K. Szymanek, J. Kaczmarek, N. Banaszyk, A. Lipiecka, A. Bartkowiak, N. Szkudlarska, P. Szych, J. Januszkiewicz, W. Balcerzak, J. Pawlak, A. Idaszak, J. Bartkowiak, Trener: Aneta Olszytyńska.

Zawodniczki UKS Środa zaraz po zawodach.

Autor: GPŚ | Opr. M.M