Start Artykuły Sport NASZE NADZIEJE OLIMPIJSKIE
NASZE NADZIEJE OLIMPIJSKIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
piątek, 30 stycznia 2015 09:59

W Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu 23 stycznia odbyło się podsumowanie XLIV Konkursu Nadziei Olimpijskich Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki im. Karola Hoffmanna. Konkurs ten jest bardzo ceniony przez młodych lekkoatletów.

Wysoką dyspozycję startową należy prezentować przez cały sezon. Zdarzają się przypadki, że medaliści mistrzostw Polski są poza wyróżnioną 10-tką w każdej kategorii wiekowej, bo chcąc znaleźć się wśród wyróżnionych trzeba być mistrzem Wielkopolski, medalistą mistrzostw kraju, zajmować w swojej konkurencji 1 lub 2 miejsce w tabelach po sezonie i posiadać bardzo wartościowy wynik w przeliczeniu na punkty wielobojowe. Dodatkowe punkty można zdobyć startując w reprezentacji kraju na Mistrzostwach Świata i Europy. Dziesięciu lekkoatletów UKS Orkan Środa zostało uhonorowanych. W kategorii dzieci wyróżnieni zostali: Ewelina Rozmiarek, najlepsza w Wielkopolsce w biegach na 60 i 100m oraz Wojciech Marok najlepszy w rzucie dyskiem i pchnięciem kulą. Wśród młodziczek na 2 miejscu z 67,5 pkt. sklasyfikowano Aleksandrę Makowską wicemistrzynię Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą. Kulomiot Łukasz Przybyłek uzbierał 56 pkt. i został sklasyfikowany na 8 pozycji wśród młodzików. W kategorii juniorek młodszych na 7 miejscu uplasowała się chodziarka Marietta Pankowska zdobywając 45,5 pkt. W kategorii juniorów młodszych najlepszym okazał się Wojciech Kaczor uzyskując 100 pkt. najwięcej z wszystkich wyróżnionych. W tej samej kategorii kolejny sprinter UKS Orkan Środa Adrian Wesela uplasował się na 3 miejscu z 51 pkt. W kategorii juniorów miotacz Marcin Wrotyński z 55,5 pkt. zajął 5 pozycję. Oczko niżej z 54,5 pkt. sklasyfikowano sprintera i płotkarza Marcina Senka. Kolejnym wyróżnionym zawodnikiem w tej kategorii został Szymon Zieliński. Szymon zdobył 41 pkt. i zajął 8 pozycję. W gronie wyróżnionych trenerów znaleźli się: Mieczysław Kaczor i śp. Wojciech Mazurkiewicz.

Autor: GPŚ | Andrzej Kobierski