nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport POLONIA VS AKADEMIA REISSA
POLONIA VS AKADEMIA REISSA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 12 lutego 2015 10:39

W sobotę 7 lutego żacy młodsi r. 2007 - podopieczni Marcina Duchały udali się do Kórnika na mecz z żakami Akademii Reissa. Sparing został rozegrany w Kórnickim Centrum Sportu i Rekreacji Oaza.

Trenerzy przed meczem ustalili iż, drużyny zagrają piątkami zawodników w polu + bramkarz 6x10 min, dzięki temu w meczu zagrało 10 zawodników Polonii. Mecz rozpoczął się od obustronnych ataków, z tym, że ataki gospodarzy były o wiele groźniejsze. Konsekwencją tego była bramka zdobyta przez młodych zawodników Akademii Reissa, po bardzo ładnym wyprowadzeniu kontry. Początkowo nasi piłkarze mieli duże problemy z zawiązaniem akcji i przedostaniem się pod pole karne gospodarzy. Dopiero ładna akcja Janka Pośledniego i bramka zdobyta po indywidualnej akcji doprowadziła do remisu 1:1. Ten sam zawodnik zdobył kolejną bramkę ładnym strzałem z pola karnego i było 2:1 dla naszych żaków. Z dobrej strony pokazał się nasz bramkarz Marcel Możewski, który bronił strzały młodych zawodników Akademii.

To co nie udało się zawodnikom gospodarzy w pierwszej części meczu, udało się w drugiej. Kilka błędów naszych obrońców i wynik zmienił się na niekorzyść naszej drużyny 3:2. Później było kilka sytuacji niewykorzystanych przez średzką drużynę, które się zemściło i doprowadziło do wyniku 5:2. Nasi zawodnicy grali jednak do końca, czego konsekwencją była bramka zdobyta przez Jakuba Witczaka strzałem z pola karnego, która zmniejszyła rozmiary porażki i trochę poprawiła nie najlepsze nastroje w naszej drużynie. Gospodarze prezentowali się lepiej, grali składniej i wygrali sparing zasłużenie 5:3. Spotkanie dało trenerowi Polonii odpowiedź nad jakimi elementami gry żaków powinien popracować na treningach.

Żacy młodsi r. 2007 zagrali w Kórniku następującym składzie: Łukasz Lisiewicz, Jakub Cielusta, Jakub Wujek, Marcel Możewski (b), Marcin Skrobich, Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Borys Markiewicz, Adrian Fiołka.


Autor: Polonia
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież