Start Artykuły Sport JESTEŚMY W PÓŁFINALE
JESTEŚMY W PÓŁFINALE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
wtorek, 17 marca 2015 14:24

W sobotę 14 marca piłkarze Polonii rozegrali w Środzie spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Ich rywalem był zespół Unii Swarzędz.

Sobotni mecz nasi zaczęli od zdecydowanych ataków na bramkę rywali. Jednak, mimo wielu okazji polonistów, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 po golu Igora Jurgi strzelonym w zamieszaniu podbramkowym w 7 minucie. Na drugą połowę oba zespoły wyszły w niezmienionych składach. Także obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas przewagę posiadali podopieczni Mariusza Bekasa, którzy dążyli do podwyższenia prowadzenia. Stało się tak w 54 minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłkę do bramki kieruje Pawlak. W 65 minucie Jurga strzela pod poprzeczkę podwyższając rezultat meczu na 3:0. Kilka minut później Lis broni rzut karny podyktowany dla Unii za faul Warota. Mimo jeszcze kilku prób zmian wyniku z obu stron, mecz kończy się zwycięstwem Polonii 3:0. Forma Polonii rośnie tuż przed inauguracją wiosennych rozgrywek III ligi 21 marca o godz. 12:00 w Tarnowie Podgórnym z miejscową Tarnovią.

Źródło: Polonia