nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport POBIEGLI NA „5”
POBIEGLI NA „5” Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
niedziela, 22 marca 2015 22:56

Sbna5_25Podczas trzeciej edycji Środa biega na 5 na starcie zameldowało się 16. dzieci i 63. dorosłych biegaczy. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 57. Z każdą edycją imprezy frekwencja rośnie.

Idą imprezy jest spotkanie ludzi, których pasją jest bieganie. Nie chodzi o wyniki, ani o ściganie, a o dobrą zabawę i mile spędzony czas – deklarują organizatorzy. Mimo wszystko za każdym razem po sygnale start w zawodnikach załącza się drobna rywalizacja. Nikt nie chce być ostatni, a jak się uda to czemu nie być pierwszym – śmieje się jeden z uczestników. Rywalizację widać też u najmłodszych, którzy po raz pierwszy mieli swój bieg pod średzką nazwą – Bieg Małego Średzioka. Najmłodsi rywalizowali tak samo jak starsi. W jednym i drugim przypadku nie było przegranych. Każdy kto przekroczył linię mety był zwycięzcą. Medali nie zabrakło dla nikogo. Chodziło o dobrą zabawę i tak właśnie było. Uśmiech z twarzy uczestników nie schodził przez całą imprezę. Uczestnicy chwalili sobie pomysł biegu dla najmłodszych. - Biegam od jakiegoś czasu i chcę zarazić swoją pasją mojego syna, taki bieg to bardzo dobry pomysł. Czegoś takiego brakowało. Świetna impreza integrująca całe rodziny – podsumował imprezę jeden z uczestników. Całą imprezę w bardzo wesoły i pozytywny sposób prowadził smok - Wojciech Stalec i kurczak - Leszek Wierzbicki. Podczas trzeciej edycji swoich sił spróbował sam prezes Polonii – Rafał Ratajczak. W sumie w imprezie udział wzięło 79 biegaczy, 16 dzieci i 63 dorosłych. Najmłodsi pokonali trasę 440 metrów, a dorośli 5,5 km. Najmłodszy uczestnik imprezy miał 3 lata, a najstarszy 57. Na koniec imprezy rozlosowane zostały nagrody. Organizatorami imprezy była Polonia i Zawsze dla Średzian.

Sbna5_1 Sbna5_10 Sbna5_16 Sbna5_37 Sbna5_145

Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież