nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport 13 MEDALI I DRUGIE MIEJSCE ŚRODY!
13 MEDALI I DRUGIE MIEJSCE ŚRODY! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 17 kwietnia 2015 13:34

12 kwietnia w Kórniku odbyły się zawody 1 kolejki Ligi Taekwondo 2015 dla dzieci i młodzieży. Dla Średzian był to pierwszy start w lidze od wielu lat i nie ma co ukrywać, że bardzo udany. Do Kórnika zjechało blisko 300 zawodników z 20 klubów z całego kraju. Środę reprezentowała 29 osobowa drużyna pod okiem trenera Konrada Przybyłowicza.

Zawody były rozgrywane na dwóch etapach. W pierwszym wszyscy zawodnicy od 6 do 14 lat (z podziałem na wiek oraz stopnie) zmagali się w konkurencjach sprawnościowych szybkości (wielokrotne kopnięcia na maszynę na czas) oraz gibkości (wyskok dosiężny z kopnięciem przeskokowym). W obu tych konkurencjach sześcioletnia Nel Skotarczak zajęła kolejno 3 i 1 miejsce, a Jagoda Ciesla (12 latka, trenująca od końca 2014) wywalczyła brązowy medal w gibkości. Trzecią konkurencją był sprawdzian dokładności i precyzji układów formalnych. Na uwagę zasługuje fakt, że dla wielu dzieci był to pierwszy w życiu start na zawodach tego typu, a kilkoro z adeptów ma za sobą dopiero kilka treningów! Tym niemniej wykazali się oni wolą walki i ogromnym sercem w zmaganiach z dużo bardziej doświadczonymi dziećmi.

Drugim etapem była konkurencja walki sportowej na zasadach Światowej Organizacji Taekwondo Olimpijskiego. Na tym etapie Środa wystawiła dziesięcioro zawodników, którzy przywieźli… 10 medali! Na początku zmagali się młodzicy (10 – 11 lat) Maciej Leporowski bez problemów przeszedł eliminacje by w finale po ciężkim starciu wygrać kategorię. Razem z Maciejem walczyli Kuba Kozielski i Jan Główczewski zdobywając trzecie miejsca. Chłopaki szlifują obecnie swoją kondycję i wytrzymałość i pokazali na zawodach, że idą w dobrym kierunku. Drugi złoty medal wywalczyła Oliwia Szymkowiak, która pomimo lekkich kłopotów zdrowotnych stanęła na najwyższym stopniu podium wypunktowując wszystkie swoje rywalki. Drugie miejsce w lżejszej kategorii wywalczyła Gosia Janeczko. Bez problemu przeszła eliminacje, w finale jednak mierząc się z dużo wyższą rywalką, która do perfekcji opanowała obronę. Gosi zabrakło trochę szczęścia przegrywając złoty medal jednym punktem. Dla Maksa Białkowskiego był to pierwszy turniej w konkurencji walki (w Polsce konkurencja walki sportowej jest dozwolona dla dzieci od 10 roku życia), pomimo tego przywiózł z Kórnika brązowy medal i ważne punkty w klasyfikacji generalnej. Kolejny brązowy medal wyrwał przeciwnikom Kacper Strzelczyk. Zawodnik ten zdecydowanie poprawił swoją taktykę walki, udowadniając że ciężka praca popłaca.

W dalszym etapie na matę wyszli zawodnicy starsi (kadeci, 12 – 14 lat). Daniel Stasiak po dwóch bardzo ciężkich walkach wrócił do domu z brązowym medalem. Drugi z chłopaków, Dawid Skweres okupił swój brązowy krążek ciężką kontuzją ręki, mimo to nie poddając walki. Trochę szczęścia zabrakło Jagodzie Cieśla, która bez problemu wygrała walkę o finał, ale kontuzja krtani wykluczyła ją z dalszych zmagań klasyfikując zawodniczkę na trzecim miejscu.

W ostatecznym rozrachunku Średzianie zajęli 5 miejsce drużynowo w klasyfikacji łączonej (sprawnościówka plus walka) oraz drugie miejsce w samej konkurencji walki sportowej, ustępując jedynie klubowi Frank Team, który wystawił ponad czterokrotnie więcej zawodników na matę Kórnika!

Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Agencję Sportowo Turystyczną Wesołek, organizatora turnieju. Wszystkim zawodnikom należą się ogromne gratulacje.


Autor: GPŚ | K.P.
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież