nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ZŁOTO I BRĄZ DLA DZIEWCZYN
ZŁOTO I BRĄZ DLA DZIEWCZYN Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 30 kwietnia 2015 15:01

W sobotę w Kaliszu odbył się finał rozgrywek Kinder + Sport, czyli Mistrzostwa Wielkopolski w tej kategorii wiekowej. Średzki klub reprezentowały zespoły w kategorii dwójek oraz trójek.

Aby zagrać w finale zawodniczki UKS Środa musiały przebrnąć przez eliminacje klubowe, ćwierćfinały oraz półfinały, gdzie awans do turnieju finałowego uzyskało po 12 zespołów.

W kategorii dwójek zagrały: Kaja Małecka, Oliwia Zalewska oraz Aleksandra Głowania. W pierwszej rundzie turnieju UKS pokonał 2:0 zespół z Poznania i Rokietnicy zajmując pierwsze miejsce w grupie. W drugiej rundzie nasze zawodniczki po dobrym meczu uległy drużynie z Trzcianki 1:2, lecz dzięki wcześniejszym wygranym mogły cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki turnieju. Dwa ostatnie, najważniejsze mecze, młode zawodniczki zagrały bardzo dobrze i spokojnie pokonały drużyny z Jankowa i Jarocina po 2:0. Przy odrobinie szczęścia – sprzyjających wynikach innych spotkań, po ostatnim gwizdku turnieju to właśnie drużyna UKS Środa cieszyła się ze złotych medali. Dodatkowo najlepszą zawodniczką turnieju w dwójkach uznana została Kaja Małecka.

W kat. trójek zagrały: Hanna Tylska , Wiktoria Widera, Aleksandra Wicher i Wiktoria Suchorska. W pierwszej rundzie turnieju po dobrej grze pokonały zespoły z Poznania i Orzechowa. W drugiej rundzie dwa pierwsze mecze nasze zawodniczki wygrały bez większych problemów gwarantując sobie awans do najlepszej czwórki turnieju. Kolejne dwa spotkania to niestety słabsza gra naszych dziewcząt. Musiały uznać wyższość zespołów z Jarocina oraz Jankowa. Po dwóch porażkach pozostała już tylko walka o brązowy medal. Lepiej z presją poradziły sobie nasze zawodniczki, które w dwóch setach pokonały Orzechowo i mogły cieszyć się z brązowych medali.

Trzy najlepsze zespoły z każdej kategorii uzyskały awans do ogólnopolskiego finału Kinder+Sport, który odbędzie się na początku lipca w Krakowie. Tak więc nasze dwa zespoły powalczą o medale Mistrzostw Polski.


Autor: GPŚ | A.O, A.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież