Start Artykuły Sport UDANE BIEGI KONIECZNYCH
UDANE BIEGI KONIECZNYCH Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
wtorek, 05 maja 2015 11:33

Mieszkańcy Jezior Wielkich Waldemar i Adam Konieczni, biegający ojciec i syn, zaliczyli udane starty w Sopocie i Kołobrzegu, na dystansie 21 i 42 km.

Ambitni zawodnicy średzkiej Polonii w sobotę, 2 maja, sprawdzili swoją formę na zawodach w Sopocie i Kołobrzegu. Młodszy zmierzył się z półmaratonem, a starszy z dystansem królewskim, jakim jest maraton. Adam w PKO Półmaratonie Sopockim potwierdził swoją wysoką dyspozycję, i na metę wbiegł z czasem: 1:13:09. Tym rezultatem uplasował się na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej i 5. w kategorii wiekowej. Polonista musiał uznać wyższość tylko Kenijczyków i Ukraińców, a na mecie zameldował się jako drugi z Polaków. Zawody wygrał reprezentant Kenii Hillary Maiyo z czasem: 1:02:49. Wśród pań najlepszą okazała się Ukrainka Olga Kotovska (1:14:21). Bieg ukończyło 1020 osób. Natomiast w Maratonie Kołobrzeskim dobrze zaprezentował się Konieczny senior. Mimo trudnych warunków (silny wiatr od strony morza), Waldek ukończył zawody z dobrym wynikiem: 4:06:41 (138 miejsce open, 55 w kat.). Dodajmy, że W. Konieczny reprezentuje kategorię wiekową 50+, za co należą mu się szczególne słowa uznania!

Adam Konieczny (Polonia) po biegu. Fot. Polonia.

Autor: GPŚ | Leszek Wierzbicki