nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport BRĄZ Z. POLOWCZYK
BRĄZ Z. POLOWCZYK Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 11 maja 2015 08:15

W dniach 8/9 maja w Krotoszynie odbył się Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. UKS „Tęcza” reprezentowało 5 zawodników.

W kategorii wagowej 47kg Maksymilian Siejak (debiut w takich zawodach) i Oskar Staszewski, Michał Piątek w kat. 53kg oraz dziewczyny Gabriela Kaźmierowska w kat. 48kg i Zofia Polowczyk w kat. 52kg. M. Siejak wygrał pierwszą walkę, ulegając w następnych dwóch pojedynkach minimalnie swoim rywalom. Ostatecznie został sklasyfikowany na 13 miejscu. W tej samej kategorii wagowej O. Staszewski wygrał 3 pojedynki, by ulec w walce o finał. W walce o brązowy medal, niestety Oskar przegrał i ostatecznie wywalczył bardzo wysokie 5 miejsce. W kategorii wagowej Maksymiliana i Oskara łącznie wystąpiło 24 zawodników. Michał Piątek pierwszą walkę przegrał, w drugiej położył swojego przeciwnika na łopatki, by w trzecim pojedynku ulec przeciwnikowi z Koszalina. Michał ostatecznie został sklasyfikowany na 13 miejscu, na 23 zawodników w tej grupie. Gabrysia Kaźmierowska pierwszy pojedynek przegrała, by w dwóch następnych walkach rozstrzygnąć pojedynki na swoja korzyść. W czwartej walce musiała uznać wyższość przeciwniczki z Dąbrowy Górniczej. Gabrysia wywalczyła 7 miejsce na 16 startujących dziewczyn w tej kategorii wagowej. Zofia Polowczyk wygrała swoje dwie pierwsze walki, jednak trzecią, o wejście do finału, przegrała. W czwartej walce o brązowy medal pokonała swoją rywalkę przez przewagę techniczną i zdobyła 3 miejsce w swojej kategorii wagowej, na 16 startujących dziewczyn. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. W zawodach wzięło udział łącznie 240 zawodników z 39 klubów z całej Polski.

W trakcie trwania turnieju Wielkopolski Związek Zapaśniczy przewidział dla chętnych kurs sędziowski. Z klubu „Tęcza” w kursie wzięli udział i zdobyli uprawnienia sędziowskie Ireneusz Ignaszak, Krzysztof Polowczyk, Krzysztof Sobkowiak i Krzysztof Kaźmierowski. Gratulujemy i życzymy powodzenia na matach zapaśniczych w charakterze sędziów.


Autor: GPŚ | Opr. M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież