nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport NOWY DACH PŁYWALNI
NOWY DACH PŁYWALNI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 14 maja 2015 10:09

W tym roku średzką pływalnię czeka remont dachu, gdyż zimą zalegający śnieg mógłby spowodować zagrożenie dla osób korzystających z basenu. Remont ma się rozpocząć pod koniec czerwca, a zakończyć w pierwszym tygodniu sierpnia – informuje Urząd Miejski.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zlecił firmie Goya z Kórnika wykonanie badania technicznego, które wykazało, iż zaleganie tzw. ciężkiego i mokrego śniegu może spowodować zagrożenie dla pływających w basenie ludzi. Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień mówi, że wykonawca remontu dachu basenu wyłoniony został w drodze przetargu. Jest to firma Monrem T. M. Wiciejewski z Poznania. Jednym z głównych kryteriów przetargu była szybkość wykonania remontu, aby ograniczyć do minimum czas zamknięcia pływalni. Prace polegać będą na wymianie 650 m² jego pokrycia nad niecką basenu. Nowy dach ma być zdecydowanie lżejszy i szczelniejszy. Ponadto wykonawca zobowiązany zostanie do wzmocnienia kratowej konstrukcji dachu. Koszt nowego dachu wraz z rozbiórką starego wyniesie ponad 465 tys. zł. Dzięki remontowi będzie można bez obawy korzystać z pływalni zimą, nawet po obfitych opadach śniegu.


Autor: GPŚ | Rih
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież