nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport SZYMON JEDZIE NA MISTRZOSTWA
SZYMON JEDZIE NA MISTRZOSTWA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 20 maja 2015 20:35

W miniony weekend w Koronowie odbyła się druga kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym i w zapasach kobiet. Na zawodach nie mogło zabraknąć średzkiego akcentu.

Pierwsza kwalifikacja została przeprowadzona w marcu tego roku, jednak nie brali w niej udziału zapaśnicy z Tęczy. W majowej kwalifikacji klub ze Środy Wielkopolskiej reprezentowali: w kat. 100kg Jakub Jastrząb, w kat. 85kg Karol Pawlak, w kat. 76kg Cezary Ignaszak, w kat. 58 kg Szymon Gołębiewki i w kat. 60kg Ewa Pankiewicz. Bardzo silnie obsadzone kwalifikacje w swojej kategorii wygrał Szymon Gołębiewski. Stoczył bardzo trudne i zarazem wymagające pojedynki. W rywalizacji z 19 zawodnikami okazał się bezkonkurencyjny i zakwalifikował się z I miejsca do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Pozostali zawodnicy Tęczy w grupie chłopców nie znaleźli się w pierwszej „ósemce”, a Ewa nie wywalczyła awansu w limicie 6. miejsc w swojej kategorii wagowej. Szymon na tym turnieju pokazał charakter, wolę walki, a przede wszystkim konsekwencję w działaniu – wykonywaniu technik zapaśniczych, to także motywuje przed finałem Mistrzostw, który odbędzie się w Solcu Kujawskim w dniach 19-21. czerwca – komentuje trener K. Polowczyk – dodając, że Szymon wiele zawdzięcza swojemu ojcu Waldemarowi, który wspierał go w przygotowaniach do tegorocznego sezonu. 


Szymon Gołębiewski na podium.

Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież