nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport JAZDA PO PUCHAR
JAZDA PO PUCHAR Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 22 maja 2015 09:18

Kolarze szosowi KS Polonia rozpoczęli sezon w ramach kalendarza PZKol. Od tego roku w sporcie kwalifikowanym mogą brać udział tylko kluby z licencją PZKol.

1 maja nasi zawodnicy wystartowali w międzynarodowym wyścigu w Grudziądzu. To był start kontrolny po 7 miesiącach przygotowań do sezonu 2015. Na starcie stanęło 67 zawodników z 15 klubów. Dla naszych zawodników w kategorii młodzik wyścig ułożył się pomyślnie. Po połowie dystansu w kilkuosobowej ucieczce znalazł się nasz zawodnik K. Nakonieczny. 700 m przed metą przy rozprowadzeniu, zawodnik klubu Copernicus Toruń spowodował kraksę, w której uczestniczył nasz zawodnik, ale podrapany i z defektem koła, ukończy wyścig na 19 miejscu, drugi zawodnik M. Mendeleew-Pilecki był 55. W dniach 9-10 maja średzka drużyna w 6-osobowym składzie wystartowała w Pucharze Polski oraz eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży. 9 maja wystartowało ponad 300 zawodników z 55 klubów. Byli reprezentanci Niemiec, Litwy i Białorusi, którzy zaprezentowali się w jaździe indywidualnej na czas. W kategorii młodzik na 44 startujących K. Nakonieczny zajął 24 lokatę i zdobył punkty do kwalifikacji, M. Mendeleew-Pilecki był 32, a D. Pietryk – 39. W kategorii junior młodszy, na 10 km trasie, wystartowało 123 zawodników. Nasz P. Szydłowski zajął 109 lokatę. W kategorii juniorek na dystansie 19 kilometrów – 22 lokatę zajęła reprezentantka naszego klubu M. Semaszko, zdobywając cenne punkty do ogólnokrajowej klasyfikacji. 10 maja wszystkie kategorie rywalizowały w wyścigu ze startu wspólnego. Na dystansie 26 km stanęło 91 młodzików. K. Nakonieczny wywalczył 47 lokatę, M. Mendeleew-Pilecki 70, D. Pietryk 88. W juniorach młodszych na dystansie 78 km wystartowało 182 zawodników. P. Szydłowski był 80. W kategorii open kobiety i juniorki rywalizowali na dystansie 78 km. Reprezentantka Polonii M. Semaszko zajęła 54 miejsce. 15-17 maja miał również miejsce 4-etapowy Międzynarodowy 56 Mały Wyścig Pokoju kategorii młodzik, o którym napiszemy w przyszłym tygodniu.


Autor: GPŚ | Polonia Środa opr. Rih
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież