Start Artykuły Sport BOJOWY WEEKEND SZACHISTÓW
BOJOWY WEEKEND SZACHISTÓW Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
poniedziałek, 25 maja 2015 08:11

To był pracowity weekend dla średzkich szachistów. Awans do Mistrzostw Wielkopolski i czwarte miejsce w V Mistrzostwach Miasta Poznania Przedszkolaków.

W półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w Ślesinie szachistom średzkiej Polonii udało się wywalczyć awans do finału. W grupie młodszej dziewcząt: 6. miejsce zajęła Sonia Krajewska, a ósma była Vanessa Węcławiak. W grupie starszej dziewcząt 3. miejsce zajęła Nicole Węcławiak. W grupie młodszej chłopców: 4. był Jaś Skrzypiński, a piąty Marcin Ratajczak. W grupie starszej chłopców zwycięzcą okazał się Mikołaj Grynia.

Również V Mistrzostwa Miasta Poznania Przedszkolaków pełne były emocjonujących spotkań. Tuż za podium, na 4. miejscu, po 5. wygranych rundach (na 6 zagranych) znalazł się Adaś Nowak.