nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ZAPAŚNICZE MISTRZOSTWA
ZAPAŚNICZE MISTRZOSTWA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 05 czerwca 2015 16:38

W miniony weekend w Rudniku k/Raciborza odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym juniorów i kadetów. Środę reprezentowało dwóch zawodników – Patryk Kaźmierowski w kat. 66kg oraz Krzysztof Sobkowiak w kat. 84kg.

Podczas zawodów nasi zapaśnicy mieli do dyspozycji swoisty sztab trenerski w osobach trenera K. Polowczyka, trenera Zdzisława Majewskiego oraz sparing-partnera, trenera Tomasza Machajewskiego. – Po Mistrzostwach Polski juniorów i wywalczonym piątym miejscu Patryka postawiliśmy na podniesienie siły i wytrzymałości u naszych zawodników – komentuje K. Polowczyk, dodając: – Zakładałem jeden medal, nie ważne jakiego koloru. Udział w zawodach drużyn z Rosji, Litwy, Łotwy i Niemiec powoduje, że poziom imprezy zawsze jest bardzo wysoki. Patryk w pierwszej walce trafił na zawodnika z Niemiec. W pierwszej rundzie nieznacznie zaznaczyła się przewaga Niemca, lecz w drugiej Patryk wykonał kilka akcji technicznych i wygrał na punkty 8:5. W drugim pojedynku rywalizował z zawodnikiem z Rzeszowa, z którym do tej pory dwukrotnie przegrał. Jednak tym razem średzianin wygrał na dystansie dwóch rund 8:3. W trzeciej walce, półfinałowej, Patryk spotkał się z reprezentantem Rosji, który zdołał położyć naszego zawodnika na łopatki. Pozostała walka o brązowy medal. W tym pojedynku Patryk zmierzył się z rywalem z Teresina. Bardzo zacięty pojedynek, do samego końca trzymający w emocjach, przechylił na swoją stronę zapaśnik Tęczy wygrywając 8:7. Dzięki temu zdobył brązowy medal. Krzysztof Sobkowiak w swoim limicie wagowym rywalizował z dziewięcioma zawodnikami. Na zawody jechał z lekka kontuzją – urazem stawu kolanowego. W pierwszym pojedynku spotkał się z zawodnikiem z Teresina, z którym przegrał przez przewagę techniczną. Drugą walkę nasz zawodnik wygrał przez przewagę techniczną 11:0 z rywalem z Wrocławia. W kolejnej walce jego przeciwnikiem był zawodnik z Włodawy. W tej walce Krzysztof na dystansie dwóch rund wygrał na punkty stosunkiem 9:4, dzięki czemu wywalczył prawo do pojedynku o brązowy medal. W ostatniej walce spotkał się z zawodnikiem Grunwaldu Poznań. W niezmiernie wycieńczającym pojedynku Krzysztof wygrał na punkty 17:10 i zajął trzecie miejsce. Należy także dodać, iż był to ostatni start w tej grupie wiekowej dla K. Sobkowiaka, gdyż jesienią przejdzie do grupy młodzieżowców.

Jest to rewelacyjny wynik średzkich zapasów. W międzynarodowej obsadzie i czołówce polskich zapaśników zdobywają dwa brązowe medale i ostatecznie siódme miejsce drużynowo na 31 startujących ekip. – Zaznaczamy naszą średzką obecność na mapie polskich zapasów praktycznie na każdej imprezie, z zapaśnikami ze Środy należy się liczyć – podsumowuje K. Polowczyk. 


Brązowi medaliści Krzysztof Sobkowiak i Patryk Kaźmierowski.

Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież