nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport POBIEGNĄ PO NADZIEJĘ
POBIEGNĄ PO NADZIEJĘ Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 05 czerwca 2015 16:46

Trzeci Bieg Nadziei organizowany przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla już tuż, tuż. W najbliższą niedzielę 7 czerwca o 10:30 ze Starego Rynku wyruszy kilkuset biegaczy, żeby pokonać dystans 10 km. Niewiele ponad pół godziny będą zapewne potrzebowali najlepsi, aby po zaliczeniu pętli wokół średzkiego jeziora powrócić na St. Rynek. Ale w tym biegu uczestniczą też mniej doświadczeni biegacze, którzy chcą po prostu pokazać, że bliska jest im idea budowy hospicjum w naszym mieście.

Organizatorzy imprezy zapraszają mieszkańców Środy i gości już na godzinę przed startem. Wtedy to starsi będą mogli skorzystać z propozycji Centrum Aktywności, a dzieci zaprosi do swojego stanowiska "Przedszkolandia", która zapewni wiele atrakcji. Przewidziane są m.in. tor przeszkód, zajęcia manualne czy budowanie z klocków. Otwarta będzie również ,,Króliklandia”, gdzie każde dziecko będzie mogło podziwiać, a nawet pogłaskać królika. Ponadto, podobnie jak w ubiegłym roku, na Starym Rynku zaprezentują swoje wyjątkowe prace członkowie Sekcji Artystycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ich obrazy można będzie nabyć, a cały dochód z tej sprzedaży zostanie przekazany budowę hospicjum. Wszystkich, którzy chcą pomóc w budowie, a mają trochę żyłkę hazardzisty i lubią niespodzianki, zachęcamy do nabycia cegiełek. Może trafią na tę z właściwym numerem i wrócą do domu np. z plecakiem, podwójnym biletem do średzkiego kina Baszta na wybrany przez siebie film, z jedną z książek podróżniczych Romana Warszewskiego podpisaną przez autora bądź z inną niespodzianką.

– Liczymy na to, że średzki rynek zapełni się w niedzielne przedpołudnie i zawodnicy otrzymają od publiczności odpowiedni doping. Będzie on potrzebny również wzdłuż całej trasy biegu, szczególnie tym biegającym bardziej "od święta" – mówi Barbara Król, prezes Stowarzyszenia. Przypominamy, że zapisy cały czas trwają. Koszt pakietu startowego to 50 zł, a formularz, regulamin i mapa biegu dostępne są na stronie hospicjumpk.pl. Warto wiedzieć, że bieg zalicza się do Grand Prix Wielkopolski. W zeszłym roku przyciągnął 373 biegaczy, a jak będzie w tym roku? Okaże się 7 czerwca o godz. 10:30. Na portalu nowaSroda.pl można zobaczyć jak bieg wyglądał w zeszłym roku.


Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież