nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport UDANE WYSTĘPY ZAPAŚNIKÓW
UDANE WYSTĘPY ZAPAŚNIKÓW Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 12 czerwca 2015 09:47

W ostatnią sobotę maja na matach „Grunwaldu” Poznań odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy z okazji Dnia Dziecka. Zawody uzyskały rangę ogólnopolskich i zgromadziły bardzo liczną grupę startujących dziewcząt i chłopców.

Do Poznania zjechało 14 klubów z Polski, co spowodowało, że poziom sportowy i ranga zawodów były bardzo wysokie. W sumie 208 zawodniczek i zawodników, w tym 19-osobowa grupa ze Środy wraz z trenerami Zdzisławem Majewskim, Krzysztofem Kaźmierowskim i sędzią Krzysztofem Krotofilem. Średzcy zapaśnicy dzielnie walczyli we wszystkich pojedynkach zajmując drużynowo 6. miejsce. Wyniki w poszczególnych kategoriach: dziewczynki: do 21kg Paulina Mrugas – 3. miejsce, do 33kg Michalina Ignaszak – 1 m., do 43kg Aleksandra Nowak i Zuzanna Dec – 9-10 m., do 44kg Gabriela Kaźmierowska – 2 m. Wanda Nowak – 5 m., do 59kg Zofia Polowczyk – 5 m. Chłopcy: Szymon Mrugas kat. do 21kg – 2. miejsce, do 23kg Rafał Grzelak – 1 m., do 24kg Kacper Mrugas – 2 m., do 26kg Maciej Nowak – 8 m., do 28kg Jakub Dec – 1 m., Antoni Stanicki – 3 m., do 32kg Tymoteusz Sikorski – 3 m., do 37kg Przemysław Solarski – 8 m., do 44kg Kacper Świdurski – 1 m., do 49kg Nikodem Janas – 8 m. Wśród młodzików Tęczę reprezentowali: w kategorii wagowej do 38kg Michał Graczyk – 3 m., do 73 kg Michał Spalik – 5 m. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Pauliny Mrugas, która w swoim debiucie zajęła bardzo wysokie drugie miejsce, będąc najmłodszą zawodniczką w swojej kategorii wagowej. Również chłopcy wykazali się dużą odwagą będąc najmłodszymi zawodnikami w swoich kategoriach wagowych. Dla wielu z nich były to pierwsze, tak ważne zawody, w których brali udział. Trenerzy dziękują rodzicom, którzy bardzo wspierali zawodniczki i zawodników przed i po startach na macie. Były to ostatnie zawody wśród dzieci i młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych. Cały sezon należy zaliczyć jako bardzo udany i życzyć sobie, aby kolejny był co najmniej taki sam.


Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież