nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ETYLINIARZE W CHORWACJI
ETYLINIARZE W CHORWACJI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 19 czerwca 2015 07:56

W dniach od 1 do 11 czerwca br. dwaj Etyliniarze: „Grisza” – Grzegorz Główczewski i „Struś” – Zbigniew Strugarek wybrali się na motocyklową wyprawę do Chorwacji. Wyprawa licząca ponad 3500 km była poświęcona „Okiemu” – tragicznie zmarłemu trzy lata temu.

Celem wyprawy był Dubrownik – perła Adriatyku, który w roku 2011 „zaliczył” – „Oki” – Maciej Strugarek. To właśnie Jego śladami jechało dwóch Etyliniarzy. Po deszczowym odcinku w Czechach – pozostała część trasy przebiegała w pięknej, słonecznej pogodzie. Jadąc wzdłuż adriatyckiego wybrzeża Jadrańską Magistralą motocykliści podziwiali piękno tamtejszego krajobrazu. Ponieważ był to wyjazd typowo turystyczny znalazł się czas na zwiedzanie mijanych po drodze miast, takich jak: Senj, Zadar, Sibenik, Trogir, Split czy Dubrovnik. Cały dzień Etyliniarze poświęcili na poznanie uroków parku narodowego Krka. Droga powrotna wiodła przez wyspę Hvar, promem do Splitu, a stamtąd do austriackiego Klagenfurtu. Ostatni – najdłuższy odcinek – z Klagenfurtu do Środy (ponad 800 km) zakończył wyprawę. W domach motocykliści zameldowali się – zmęczeni, ale szczęśliwi 11 czerwca po godzinie 23 mając „w kołach” 3,5 tysiąca km. W tym samy czasie inni Etyliniarze podróżowali swoimi motocyklami zwiedzając Włochy i Bałkany, a następna grupa zdobywała alpejskie szczyty. 


„Struś” i „Grisza” przejechali w 10 dni 3500 km

Autor: GPŚ | Z.S.
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież