nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport POWITALI LATO W BIEGU
POWITALI LATO W BIEGU Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 25 czerwca 2015 10:01

Młodych biegaczy cały czas przybywa. Podczas czwartej edycji „Środa biega na 5” na starcie zameldowało się aż 35. dzieci i 58. dorosłych biegaczy. Tym razem średzianie pobiegli w ramach średzkiego Powitania Lata.

W imprezie nie chodzi o wyniki, ani o ściganie, a o dobrą zabawę i mile spędzony czas – deklarują organizatorzy. Zawody mają łączyć ludzi o wspólnej pasji, jaką są biegi i pokazywać popularność tego sposobu spędzania wolnego czasu. Mimo, że nie chodzi o rywalizację, to za każdym razem po sygnale start w zawodnikach załącza się nutka rywalizacji. Nikt nie chce być ostatni, a jak się uda, to dlaczego nie być pierwszym – śmieje się jeden z uczestników. Dorośli rywalizowali na dystansie 5,5 km. Rywalizację widać też, a może nawet jeszcze bardziej u najmłodszych, którzy po raz drugi mieli swój bieg pod nazwą – Bieg Małego Średzioka. Najmłodsi rywalizowali na odcinku 600 m. W jednym i drugim przypadku nie było przegranych. Każdy kto przekroczył linię mety był zwycięzcą. Medali nie zabrakło dla nikogo. Chodziło o dobrą zabawę i tak właśnie było. Uśmiech z twarzy uczestników nie schodził przez całą imprezę. Uczestnicy chwalili sobie pomysł biegu dla najmłodszych. – Czegoś takiego brakowało. Teraz mogę pobiegać razem z moją córeczką. Ona ma swój bieg, a ja swój. No i ta radość po ukończeniu biegu i otrzymaniu medalu, bezcenne – komentuje jeden z uczestników, a drugi dodaje – Świetna impreza integrująca całe rodziny. Wszyscy uczestnicy jednym głosem chwalili trasę, która była ciekawa, jednocześnie łatwa i wymagająca oraz za zabezpieczenie trasy biegu. Tym razem dopisała też pogoda, która była idealna do biegania. Całą imprezę w bardzo wesoły i pozytywny sposób prowadził smok – Wojciech Stalec i kurczak – Leszek Wierzbicki. Organizatorem imprezy byli: Klub Sportowy Polonia i Stowarzyszenie Zawsze dla Średzian. 

Organizatorzy cyklu Środa biega na 5, Wojtek Stalec i Leszek Wierzbicki pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy. Byli to: Gmina Środa, Stowarzyszenie Zawsze dla Średzian, Spółka XXI, KS Polonia, Foto Centrum Amigo, Firma Handlowa Dariusz Deska, Doner Kebap, Głos Powiatu Średzkiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież