nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport MŁODZI ZAPAŚNICY WALCZYLI W WOLINIE
MŁODZI ZAPAŚNICY WALCZYLI W WOLINIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 30 czerwca 2015 09:33

W sobotę 27 czerwca odbył się Międzynarodowy Festiwal Zapaśniczy w Wolinie. Był to bardzo silnie obsadzony turniej międzynarodowy z udziałem około stu zawodniczek i zawodników z ośmiu klubów z Polski i Niemiec. Na zawodach nie zabrakło reprezentacji ze Środy.

ULKS Tęczę Środa reprezentowało sześcioro zawodników, dla których ten wyjazd był nagrodą za wyniki i zaangażowanie w całym roku szkolnym 2014/2015. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, każdy zdobył medal pokazując wielką ambicję i spore umiejętności. Michalina Ignaszak i Kacper Świdurski wywalczyli 1-wsze miejsca w swoich grupach, natomiast Kacper Mrugas, Jakub Dec, Antoni Stanicki i Tymoteusz Sikorski zajęli 3-ce miejsce. Należy podkreślić postawę Michaliny Ignaszak, która walczyła w grupie z chłopcami i wygrała wszystkie walki przed czasem kładąc przeciwników na łopatki lub wygrywając przez przewagę techniczną. Pan Andrzej Supron, legenda zapasów, który był obecny na zawodach uznał Michalinę najlepszą zawodniczką pod względem technicznym. Natomiast chłopcy swoja postawą udowadniali wielokrotnie, że należy walczyć do końca i się nie poddawać. Taka postawa pozwoliła wywalczyć medale i w bardzo dobrych nastrojach rozpocząć zasłużone wakacje. Trener Krzysztof Kaźmierowski był po zawodach bardzo zadowolony. Jak nam powiedział - ma nadzieję, że od września postawa młodych zapaśników będzie równie dobra, a obecne sukcesy na zawodach potwierdzają dobrą pracę szkoleniową. 


Średzka drużyna z wywalczonymi medalami.

Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież