nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport TRIATHLON W RADKOWIE
TRIATHLON W RADKOWIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 01 lipca 2015 09:32

Zawodnik Polonii Środa Tomasz Dzięcielewski zaliczył udany start w najtrudniejszych zawodach triathlonowych, które rozegrano w Radkowie (powiat kłodzki).

Impreza rozgrywana była w urokliwym miejscu jakim jest Radków. Jest to najtrudniejsza trasa 1/4 Iron Man w Polsce. Tomek startował właśnie na dystansie 1/4 Iron Man. Na mecie zanotował wynik 3 godz. 21 min. 21 sek. – Warto zmierzyć się z tą trasą dla samych widoków – mówi Tomek. Pływanie rozegrane zostało w zalewie, woda miała 18 stopni, więc w piance pływało się całkiem komfortowo – dodaje zawodnik. Trasa rowerowa zaczynała się ostrym podjazdem, by potem znowu rozpocząć 8,5 km wspinaczkę. Warunki pogodowe – dosyć chłodno i padający deszcz, nie sprzyjały bezpieczeństwu na zjazdach (prędkość maksymalna zawodnika to 68 km/godz.). – Udało się jednak bezpiecznie dojechać – komentuje Tomasz. Trasa biegowa w większości po stronie czeskiej, droga asfaltowa, jednak urozmaicona w podbiegi i zbiegi. – Formę miałem całkiem dobrą, jednak po rowerze zapomniałem o dwóch żelach i całkiem mnie na biegu odcięło, a organizator na trasie zapewnił tylko napoje – posiłki były tylko po starcie – podsumowuje bieg Tomasz. 


Tomek Dzięcielewski (Polonia) na mecie w Radkowie.

Autor: GPŚ | Leszek Wierzbicki
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież