nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport KARPIOBRANIE
KARPIOBRANIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 03 lipca 2015 09:05

W dniach od 25 do 28 czerwca 2015 roku na zbiorniku średzkim odbyły się Otwarte Karpiowe Mistrzostwa Okręgu PZW Poznań. Zawody zorganizował Wędkarski Klub Karpiowy Sazan Środa we współpracy z Burmistrzem Środy, Kołem PZW Nr 130 Środa oraz PZW Poznań. W tym roku połowy były rekordowe, sprawdź ile kg ryb złowiono i kto okazał się najlepszym "karpiarzem".

Mistrzem Okręgu została drużyna Sazan Środa w składzie T. Wawrzyniak i M. Bianek, którzy złowili 26 ryb o wadze 46,56 kg. I Wicemistrzem Okręgu została drużyna Kół PZW w składzie H. Kosecki i T. Kubacki, którzy złowili 19 ryb (39,38 kg). II Wicemistrzem Okręgu została drużyna Sazan Środa w składzie J. Sobczak i T. Jakubiak – 20 ryb (35,31 kg). Podczas zawodów złowiono 148 karpi i amurów o łącznej wadze 289,85 kg. Największą złowioną rybą może pochwalić się M. Wiśniewski, który wyholował amura o wadze 12,330 kg. Mistrzostwa odbyły się w tym roku głównie dzięki wsparciu Burmistrza Środy, który postanowił wspomóc mistrzostwa w postaci zarybienia, dzięki czemu udało się wyholować rekordową liczbę ryb oraz ściągnąć aż 25 drużyn. Pierwsza drużyna złowiła więcej ryb niż w zeszłym roku pierwsze 6 drużyn, jest to dowód na to, że takie mistrzostwa mogą odbywać się na wodach PZW, ale niestety zarybienie jest niezbędne tym bardziej, że trzeba wziąć pod uwagę to, że karp w naszym jeziorze nie rozmnaża się naturalnie, a presja wędkarska na łowienie i zabieranie tego gatunku ryby jest ogromna. Pierwsze dni pokazały, że nadal jeszcze trafiają się wędkarze, dla których jest najważniejsze złowić jak najwięcej ryb i je zabrać z łowiska. Najsmutniejsze jednak jest to, iż zdarzali się wędkarze, którzy wędkowali pomimo zamkniętego jeziora i zakazu wędkowania. Organizatorzy mają nadzieję, że za rok także uda się zorganizować kolejne mistrzostwa na średzkim zalewie i zarybić zbiornik taką samą ilością karpia. W tym roku zawodnicy byli na tyle zadowoleni, że chcieli, żeby zawody zostały wydłużone o jeden dzień. 


Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyników i atmosfery na zawodach.

Autor: GPŚ | Rih
 

Komentarze  

 
#3 karpiowy gość 2015-07-12 15:42
W jakim celu robicie mistrzostwa okręgu na widzie gdzie łowi sie 26 karpi o wadze 50 kg łacznej , śmiech na sali .wiadomo nasz super okręg ani w Splawiki ani w karpiu nic nie umieją zrobic. Zreszta kto poważny startuje na takich zawodach ? Tylko chłopaki z skazana bo wypada. Jeżdzę duzo na zawody karpiowe w Polsce i Europie . Brawo nazwijmy to wigilijne zawody bo taki rozmiar karpi jest lowiony . Otwarte mistrzostwa okręgu brzmi śmiesznie z tymi kroczkami . We wszystkich zawodach jest dolny limit wagi 2 lub 3 kg . Klub Sazan super chłopaki i robią fajna robotę , ale zróbcie kiedys mistrzostwa okręgu na wodzie gdzie sa karpie normalnych rozmiarów. Jak widac zalew środa jest woda gdzie bardzo mało ryb dorasta do większych rozmiarów gdyż trafiają na patelnie.
Cytować
 
 
#2 Red 2015-07-04 18:04
Sprawdzimy to.
Cytować
 
 
#1 Tomasz 2015-07-04 16:46
Dlaczego nie napiszecie że w średzkim jeziorze jest bardzo dużo sumów które systematycznie pożerają białą rybę ,bardzo dużo karpi przez to ginie zanim zdąży dorosnąć,jakoś tym problemem nikt się nie zainteresuję a składki droższe z roku na rok ,zarybiania nie było od czterech lat nie wspominając tego że prezes nie interesuję się tym jakie ryby w jakiej ilości są w średzkim zbiorniku.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież