nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI MACIEJA
BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI MACIEJA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 15 lipca 2015 17:43

W minionych tygodniach odbyły się w Gliwicach dwie imprezy modelarskie o znaczącym prestiżu w naszym kraju – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do lat 16 i Mistrzostwa Polski w klasie OPEN, czyli bez limitu wieku. Nasi młodzi modelarze musieli walczyć z seniorami i kadrowiczami oraz … ze swoim instruktorem.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w bardzo upalny dzień udział wzięło sześciu zawodników średzkiej modelarni w składzie, Stasiu Groth, Krzysztof Fraś, Kuba Kasperski, Błażej Stachowski, Damian Mąderek i najbardziej doświadczony spośród swoich kolegów – Maciej Kulawik. To właśnie Maciej sprawił nam największą radość, bo mimo tego, że na tydzień przed zawodami złamał prawą rękę, podjął wyzwanie i wystartował z ręką w gipsie. Mimo tak nie komfortowej sytuacji Maciej zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal w klasie F1H! Pozostali chłopcy, jak na swój debiut w Mistrzostwach Polski zajęli bardzo dobre i obiecujące miejsca: w klasie F1H Krzysztof Fraś był ósmy, Błażej Stachowski trzynasty, a w klasie F1K piąte miejsce zajął Damian Mąderek, na dziesiątym miejscu uplasował się Stanisław Groth i zaraz za nim był Jakub Kasperski.

Zaledwie dwa tygodnie później średzcy modelarze wzięli udział w Mistrzostwach Polski w klasie OPEN. Pogoda tego dnia była fatalna. Wiał silny wiatr oraz padał deszcz. W tych warunkach nasi juniorzy zdali egzamin bardzo dobrze. Wręcz okazali się lepsi od wielu seniorów zajmując przyzwoite miejsca. Na słowa uznania zasługuje Marek Kajdaniak, który zajął piąte miejsce w Polsce (lepiej niż przed rokiem) oraz Radosław Oporowski – instruktor naszej modelarni, który zajął czwarte miejsce i zaledwie dwie sekundy mu zabrakły, żeby stanął na podium. Jak w każdym sporcie odrobina szczęścia jest potrzebna, tym razem się nie udało. Następne zawody, które odbędą się pod koniec września będą okazją do wzięcia rewanżu.


Maciej Kulawik na podium Mistrzostw Polski. Fot. Aromax

Autor: GPŚ | AROMAX
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież