nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ŻEGLARSKIE WAKACJE
ŻEGLARSKIE WAKACJE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 28 lipca 2015 11:09

W piątek zakończyło się kolejne, trzecie już wakacyjne zgrupowanie sportowe "Lato pod białymi żaglami" na zalewie średzkim, które organizuje Uczniowski Klub Żeglarski „Środa”.

Od poniedziałku do piątku młodzi uczniowie poznawali podstawy żeglarstwa i pływania, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa nad wodą, ekologii oraz etyki żeglarskiej. Uczestnicy trenują wywrotki żaglówek i postępowanie po wywrotce. Dzieci uczyły się samodzielnego żeglowania oraz żeglowania w wieloosobowej załodze. Zmienna pogoda nie ma wpływu na zajęcia. Program tygodniowych zgrupowań przewiduje różne scenariusze, co sprawia, że każdy turnus jest inny. Klubowy trener także zawsze dba o rekreację i zabawę. Na zakończenie zgrupowania odbył się tradycyjny "chrzest" młodych żeglarzy w obecności Neptuna. Warunkiem uczestnictwa w pasowaniu było zdanie sprawdzianu końcowego. Sportowa forma spędzania letnich wakacji przyciąga coraz więcej zainteresowanych dzieci i rodziców. Uczniowski Klub Żeglarski w sierpniu przeprowadzi jeszcze cztery takie turnusy rozpoczynające się 3, 10, 17 i 24 sierpnia. Koszt 260 zł. Zajęcia odbywają się w godzinach 9-15 nad średzkim jeziorem i skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W czasie zajęć organizator zapewnia posiłek oraz ubezpieczenie uczestników. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 792 670 007, na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na www.ukzsroda.pl. 


Uczestnicy wakacji „Lato pod białymi żaglami”. Fot. UKŻ Środa

Autor: GPŚ | GosiaF
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież