nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport FLOTT CASCADERS TEAM W ŚRODZIE
FLOTT CASCADERS TEAM W ŚRODZIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 28 lipca 2015 11:21

W niedzielę 26 lipca br. na Stadion Średzki zawitał Flott Cascaders Team. Członkowie tego zespołu są twórcami największego kaskaderskiego show w Europie – Stunts Gladiator’s Day. Było to autorodeo z najwyższej półki.

W minioną niedzielę w Środzie odbyło się kaskaderskie show. Założycielem i twórcą grupy jest Alfred Šmid, obecnie najbardziej uznany ekspert w dziedzinie europejskiego kina akcji oraz filmowych efektów specjalnych. Na tle niezwykle barwnych efektów – muzycznych, świetlnych i pirotechnicznych zespół zaprezentował średzianom karkołomne ewolucje z wykorzystaniem samochodów, quadów i motocykli. Popis tych niewiarygodnych umiejętności to przedstawienie w pełni profesjonalne, dopracowane w każdym szczególe, pełne dynamiki i akcji oraz iście zegarmistrzowskiej precyzji. 25 lat doświadczeń scenicznych na stadionach całej Europy, team złożony ze specjalistów sportów extremalnych, posiadaczy rekordów świata w skokach odległościowych samochodami i motocyklami – była gwarancją imprezy o najwyższym standardzie. Kolejnym dowodem wybitnego kunsztu zawodowego zespołu Alfreda Šmida jest udział teamu przy produkcji filmu TAXI 3 oraz oprawa scen mobilnych Bonda – Casino Royale i Quantum of Solace. Ustanowili oni wiele rekordów świata – odnotowanych w Księdze Guinessa – wprowadzili nowe kategorie extrime oraz czterokrotnie uzyskali tytułu Najlepszego Teamu wśród Zawodowych Kaskaderów Filmowych. Nieodłączną częścią pokazów jest FMX Show (Freestyle Motocross) to skoki na wysokość 12 m, karkołomne, niezwykle ryzykowne i akrobatyczne ewolucje na motocyklu. Znane z serii Red Bull pokazy niebezpiecznych skoków to kolejny element pokazu Flott Cascaders Team. Ogień i dym dopełniły widowiska. Na ponad 100 min. stadion przeszedł we władanie ognia, super maszyn i współczesnych gladiatorów. Były to zmagania współczesnych gladiatorów wyposażonych w crosowe motocykle, podrasowane BMW, quady, Monster Trucki i inne wyjątkowe motoryzacyjne perełki. Można było zobaczyć m.in.: FMX Show, jazdę samochodami na dwóch kołach, manewry zsynchronizowane, drifting, wyścigi rzymskie, przejazdy przez płonące ściany, jazda z płonącym człowiekiem, amerykańskie Monster Tracki czy wreszcie strzał do pędzącego samochodu z bazooki. W show nie zabrakło eksplozji, ryku silników i oczywiście doskonałych umiejętności kaskaderów. Najmłodszym członkiem zespołu FCT jest 9-letni Alfred Šmid jr. – syn Alfreda Šmida i zarazem czwarte pokolenie kaskaderów. 


Dachujące auto – po trafieniu z bazooki. Fot. Rih

Autor: GPŚ | Rih
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież