nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI
BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 30 lipca 2015 09:04

W Mysłowicach 22 i 23 lipca br. odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej. UKS Środa reprezentowała Klaudia Prządka w parze z koleżanką ze Słupcy Weroniką Antczak.

Aby znaleźć się w finale zawodniczki UKS musiały przebrnąć przez eliminacje wojewódzkie, zdobyć wicemistrzostwo Wielkopolski oraz zająć 4. miejsce w półfinale krajowym w Kamieniu Krajeńskim. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, gdzie 2 porażki eliminowały z turnieju. Zawodniczki UKS pierwszy mecz rozpoczęły od porażki z drużyną z Dąbrowy Górniczej (-18,-18). W kolejnych meczach bez żadnych problemów pokonały drużyny z Łodzi, Strzelina i Piły. W półfinale rozegrały mecz z faworytkami całego turnieju ekipą z Łodzi. Pierwszy set to bardzo wyrównana walka punkt za punkt i porażka dopiero w końcówce 19-21. W drugim secie nasze dziewczęta niestety musiały uznać wyższość starszych koleżanek, późniejszych Mistrzyń Polski, a im pozostała walka o brązowe medale. Nasze zawodniczki ponownie spotkały się z parą z Dąbrowy Górniczej. W pierwszym secie lepiej z presją poradziły sobie Klaudia i Weronika wygrywając 21-18. Drugi set to wyrównana walka tylko na początku seta, później nasze zawodniczki przejęły inicjatywę wygrywając 21-15 i to one cieszyły się z trzeciego miejsca. Jest to bardzo duży sukces, tym bardziej, że dziewczęta rywalizowały z dziewczynami o rok od siebie starszymi.


Autor: GPŚ | UKS Środa, opr. Rih
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież