nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport PODIUM DLA SZABLEWSKIEGO
PODIUM DLA SZABLEWSKIEGO Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 31 lipca 2015 10:06

W weekend 25/26 lipca na Torze Poznań w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w których barwy Polonii Środa reprezentował Jakub Szablewski.

Po tygodniu od zakończenia I rundy Kartingowych Mistrzostw Polski team Polonii wrócił na Tor Poznań. W czwartek oraz piątek Jakub ciężko trenował i z resztą teamu pracował nad ustawieniami karta oraz silnika. Treningi były udane, a silnik przygotowany przez mechanika spisywał się znakomicie. W sobotę team zanotował 1 pozycję na czasówce, w przedfinale Kuba dojechał na miejscu 3, a finał wygrał, co dało mu 1 pozycje w podsumowaniu tej rundy. Niedziela można powiedzieć „była na 5tke”- śmieje się Jakub Szablewski i dodaje – 5. czasówka, 5. przedfinał oraz 5. finał zapewniły mi 3 miejsce na podium Mistrzostw Polski. - Jest lekki niedosyt, gdyż naprawdę niewiele (7pkt) zabrakło do zdobycia 2 miejsca – podsumowuje zawody J. Szablewski. Jednak jak zaraz dodaje jest bardzo zadowolony, że przez tydzień udało się zrobić tak ogromny postęp na tym torze. Teraz dwa dni odpoczynku i od środy średzki team rusza na tor w Zielonej Górze, gdzie za blisko miesiąc rozegrana zostanie II runda Kartingowych Mistrzostw Polski w których do tej pory Jakub zajmuje 7 miejsce i liczy, że uda mu się osiągnąć założenia przedsezonowe, czyli pierwsza 5tkę. 

Jakub Szablewski ze swoim pucharem.

Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież