nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport SZACHY POD CHMURKĄ
SZACHY POD CHMURKĄ Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 05 sierpnia 2015 13:40

Na terenie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki od kilku dni można zagrać w szachy – szachy-giganty. Pierwszy szachowy mecz już rozegrano. Szachownica i pionki przeszły test pomyślnie.

Stadion Średzki cały czas zmienia swoje oblicze. Tym razem przygotował niespodziankę dla amatorów gry w szachy. Na skwerze przed halą sportową powstała szachownica, na której od kilku dni można grać prawdziwymi figurami szachowymi pokaźnej wielkości. Wcześniej skwer wyłożony był szaro-czerwoną kostką brukową, którą rozebrano, zmodyfikowano i ułożono z niej szachownicę. Dookoła szachownicy są ławki, a nad samą szachownicą drzewo, które będzie osłaniało graczy od słońca. Jedyny koszt jaki poniosło Centrum to zakup figur. Jak informuje prezes Rafał Ratajczak figury będą wystawiane w dzień i chowane na noc. Prezes ma nadzieję, że w związku z obecnością pracowników i dzięki zamontowanemu monitoringowi figurom nie powinno się nic stać.

Pomysł szachów-gigantów zrodził się w średzkiej sekcji szachowej. Martyna Skrzypińska na profilu społecznościowym sekcji szachowej napisała, że w Środzie, Mieście Ludzi Aktywnych, brakuje takiego miejsca, a chętni do rozegrania partyjki pod chmurką na pewno by się znaleźli. Temat szybko poparł radny miejski Paweł Wullert. Na miejsce szachownicy – ulicę Poselską, gdzieś w okolicy blaszaka – zaproponował Piotr Mieloch. Natomiast Piotr i Beata zaproponowali parki na lokalizację szachownic, wyrażając jednocześnie obawę o to, czy w takim przypadku taka inwestycja przetrwa. Czy nie będzie nikomu przeszkadzała? Prezes Ratajczak krótko skomentował całą sprawę: – Też uważam, że powinniśmy postarać się o ustawienie jednego stolika szachowego na próbę. Kilka dni później na terenie Stadionu rozpoczęto prace nad szachownicą. Wybrano wersję, której nie da się nie zauważyć. 


Pierwszy turniej szachowy na nowej szachownicy rozegrany figurami gigantami.

Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież