nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport KOLARZE POLONII WE FRANCJI
KOLARZE POLONII WE FRANCJI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 05 sierpnia 2015 13:52

W połowie lipca, na zaproszenie Unii Kolarskiej Francji, szosowi kolarze KS Polonia wzięli udział w wyścigu „Cours Les Champs Generaux”. Przeczytajcie jak Francuzi przywitali naszych zawodników.

Wyścig odbywał się na szosach Bretanii, która słynie z najlepszych francuskich klubów i zawodowych kolarzy. Nasi młodzi kolarze pierwszy raz prezentowali Polskę i Środę w Bretanii. Sama ta wiadomość wywołała ogromne zainteresowanie lokalnych władz i mediów. Na porannym treningu naszych kolarzy powitał wiceburmistrz miasta F. Heulot oraz prezes sportowego klubu P. Pettier, którzy, zadziwiając kolarzy, odbyli z nimi trening na dystansie ponad 40 km. Zwykli mieszkańcy Bretanii serdecznie witali Polaków okrzykami: Polonia, Polonia!

Następnego dnia naszych zawodników czekał już prawdziwy wyścig wśród najlepszych francuskich rówieśników. Wystarczy powiedzieć, że nie tylko duże miasta, ale i małe miasteczka posiadają kluby kolarskie z prawdziwego zdarzenia. W kategorii młodzik i junior młodszy wystartowało ponad 170. kolarzy. Oprócz kolarzy na wyścig przyjechało mnóstwo kibiców. Głównym tematem imprezy było: Jak pojadą Polacy? Dla naszych chłopaków to była ogromna presja. Ustawionych w pierwszym rzędzie peletonu polonistów, przy oklaskach kibiców, osobiście przywitał Burmistrz miasta Dinan oraz Prezes Związku Kolarskiego Bretanii. Po części oficjalnej zawodnicy ruszyli na trasę wyścigu. Miło było widzieć zdumienie Francuzów, gdy zawodnicy z Polski godnie walczyli na trasie – wspomina trener. Nasi kolarze – Damian Pietryk i Max Mendeleew-Pilecki ukończyli wyścig w peletonie, a Krzysztof Nakonieczny zajął wysoką 11. lokatę. Po zakończeniu wyścigu nasi zawodnicy byli uhonorowani specjalnym Pucharem Związku Kolarskiego Bretagne. 


Poloniści z prezesem klubu sportowego i wiceburmistrzem.

Poloniści na podium z miss Francji.

Autor: GPŚ | Kierownik sekcji kolarstwa szosowego KS Polonia mgr Alex Mendeleew-Pilecki
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież