Start Artykuły Sport WESELA NAJLEPSZY!
WESELA NAJLEPSZY! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
wtorek, 11 sierpnia 2015 11:27

Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce rozegrana została w dniach 5-7 sierpnia w Łodzi. Na imprezę zakwalifikowała się 17-osobowa ekipa lekkoatletów z UKS „Orkan” Środa. Nasi reprezentanci startowali z dużą determinacją, a największą furorę zrobił zdobywca 2 złotych medali w sprincie Adrian Wesela, którego uznano najlepszym zawodnikiem całej imprezy.

Adrian pewnie wygrał bieg na 100m doskonałym rezultatem – 10,68 (w el. 10,82). Również zdecydowanie pokonał rywali w biegu na 200m czasem – 21,70 (wiatr 0,7m/sek). Jeszcze lepiej pobiegł w eliminacjach, gdzie uzyskał rezultat – 21,62 (wiatr 0,8 m/sek) ustanawiając wspaniały rekord życiowy. Bardzo dobrze w trójskoku skakał Mikołaj Kasprzak, który w finale skoczył 13,64m (rek. życ.) i zajął 5. miejsce. Również bardzo dobrze w pchnięciu kulą 5kg wystąpił Łukasz Przybyłek. Łukasz w najlepszym pchnięciu uzyskał 15,64m ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Ten rezultat uplasował Łukasza na 7 pozycji wśród 24 kulomiotów. Nieźle wystartowała w skoku wzwyż Zuzanna Kubiak. Zuzia skoczyła 162cm i zajęła 8. lokatę. W tej konkurencji poziom był niezwykle wyrównany, bo 4 i 9 zawodniczka też zaliczyła wysokość 162cm.

Na 11. pozycjach sklasyfikowano: Annę Kulpińską w biegu na 100m ppłotki z czasem – 15,17 (el. 14,88), Justynę Brząkałę w pchnięciu kulą 3kg – 13,19m (rek. życ.) i Huberta Pieszke w rzucie oszczepem 700g – 56m (el. 56,40). Hubert może mówić o pechu, bo wystartował po 2,5 miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Kolejne 12. pozycje zajęli: Aleksandra Makowska w pchnięciu kulą 3kg – 12,40m i rzucie dyskiem – 33,89m (el. 35,16, rek. życ.) oraz Bartosz Sierschuła w biegu na 800m – 2.00,89 (el. 1.58,07, rek. życ.). Zofia Łuczak w skoku wzwyż zaliczyła 159cm i zajęła 14. miejsce.

Na 15. pozycjach uplasowały się: Katarzyna Zawitaj w chodzie na 5km – 30.10,89 i Kamila Podraza w biegu na 100m ppłotki – 16,29 (el. 15,29). Kamila w biegu finału „B” uderzyła w płotek i uzyskała czas znacznie gorszy niż w eliminacjach.

Dla naszej ekipy punktowały jeszcze: Anna Bandosz w chodzie na 5km – 31.20,88 (17. miejsce) i sztafeta dziewcząt 4x100m, która sklasyfikowana została na 18. pozycji. Ogólnie start lekkoatletów UKS „Orkan” Środa na OOM można uznać za bardzo udany.

W klasyfikacji końcowej punktowało aż 218. klubów. Najlepsze kluby w kraju: LKS „Podlasie” Białystok – 95 pkt., AZS UMCS Lublin – 73,5 pkt., RLTL Radom – 68 pkt., CWKS „Zawisza” Bydgoszcz – 64 pkt., KS „Gwardia” Piła – 63 pkt., UKS „Orkan” Środa Wlkp. – 62,8 pkt., AZS AWF Gorzów – 54 pkt., MKS MOS Sosnowiec – 53 pkt.

Klasyfikacja najlepszych województw: wielkopolskie – 400,08 pkt., mazowieckie – 349,5 pkt., pomorskie – 346 pkt., śląskie – 344,5 pkt., dolnośląskie – 259,75 pkt., kujawsko-pomorskie – 238 pkt. Najlepszym juniorom młodszym należą się gratulacje za udany występ i uzyskane rezultaty.

Autor: GPŚ | Andrzej Kobierski