nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ZŁOTO SARY, DWA BRĄZY WOJTKA
ZŁOTO SARY, DWA BRĄZY WOJTKA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 01 października 2015 12:17

Wspaniale wystąpili reprezentanci UKS „Orkan” Środa na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, które rozegrane zostały w dniach 26-27 września w Radomiu. Naszych reprezentantów na imprezie było dwoje, ale skuteczność startową mieli niesamowitą.

Sara Neumann stoczyła porywający pojedynek w biegu na 300m z Susaną Lachele reprezentantką „Gwardii” Piła. Ostatnie 30m dziewczyny biegły łokieć w łokieć. Sara Neumann okazała się niesamowitym twardzielem i na metę wbiegła w czasie – 40,12 pokonując rywalkę o 0,11 sekundy. Od wszystkich trenerów i przyjaciół zebrała mnóstwo gratulacji. Jedni gratulowali jej złotego medalu, a inni sposobu w jaki go zdobyła. Sara poprawiła swój rekord życiowy o 0,51 sekundy. A jaki uzyskała wynik! Żaden chłopak w jej wieku (15 lat) w naszym powiecie nie potrafi się do niego zbliżyć. Równie dobrze jak Sara startował Wojciech Marok. Pierwszego dnia zawodów rozegrany został konkurs pchnięcia kulą 5kg. Padał deszcz, było przenikliwie zimno, a w kole do rzutów stała woda. Konkurs trwał prawie 2 godziny bo startowało 20 zawodników. Wojtek rankingowo miał 5 wynik. Od samego początku był bardzo skoncentrowany. W rzutach próbnych wyglądało, że będzie dobrze, bo kula lądowała mu w okolicach 15m. Rozpoczął się konkurs, pchnął kulę 5kg na odległość 14,59m i długo prowadził. Główny przeciwnik Wojtka – Kornel Warszawski z LKS „Orkan” Ostrzeszów, wyszedł na prowadzenie rezultatem 15,39m. W drugiej kolejce Wojtek posłał kule na odległość 15,07m. Szymon Jóźwiak z UKS „Węgorzewo” pchnął na odległość 15,37m, a Kornel Warszawski widząc, że zaczyna lać coraz bardziej skupił się i pchnął za linię oznaczającą 16m. W tym momencie było po zawodach. Wojtek Marok kolejny raz w bardzo trudnych warunkach poprawił swój rekord życiowy. Z brązowego medalu cieszył się bardzo, bo na zawody jechał z zamiarem zdobycia chociaż jednego. Drugiego dnia zawodów odbył się konkurs rzutu dyskiem. Aura była bardziej łaskawa dla trenerów, ale zawodnicy musieli zmagać się z silnym bocznym wiatrem, który z dyskami robił co chciał. Początek Wojtek miał nie najlepszy i wystawił nerwy swojego trenera na próbę. W trzeciej kolejce rzucił 51,30m i był to trzeci wynik konkursu. W kolejnej próbie, rzucający przed Wojtkiem, Patryk Sipke z UKS „12 Kalisz” rzucił na odległość 51,78m i medal Wojtkowi odjechał. Wojtek wszedł do koła po Patryku, zrobił tak, jak był uczony i dysk poleciał na odległość 54,74m (rek. życ.). Kolejność rankingowa została zachowana i drugi medal brązowy zawisł Wojtkowi na piersiach. Troje zawodników startujących w Radomiu zdobyło po 2 medale. Susana Lachele, złoty za bieg  na 300m przez płotki i srebrny za bieg na 300m. Kornel Warszawski dwa złote za pchnięcie kulą i rzut dyskiem oraz najmłodszy (14 lat) Wojciech Marok z UKS „Orkan” Środa co kilkakrotnie podkreślał spiker zawodów. Wojtek w przyszłym roku zamierza pójść w ślady Kornela. Dla Sary i Wojciecha gratulacje.

Wojtek Marok z trenerem Andrzejem Kobierskim. Zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą (15.07 m) i rzucie dyskiem (54.74 m), poprawiając rekordy życiowe zarówno w kuli i dysku.

Autor: GPŚ | Andrzej Kobierski
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież