nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport Z LESZNA Z WOREM MEDALI
Z LESZNA Z WOREM MEDALI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 16 października 2015 09:24

Podczas III kolejki Wielkopolskiej Ligi Taekwondo w Lesznie średzki UKS reprezentowało 20. zawodników. Wielu powróciło z zawodów z medalami. Po dobrym turnieju nasz klub zajmuje obecnie 2. miejsce w klasyfikacji walki sportowej.

Zawody zainaugurował turniej sprawnościowy. Już na nim średzianie otworzyli worek z medalami – złoto w tej konkurencji wywalczyły: Jagoda Cieśla, Nel Skotarczak oraz Emilia Norkiewicz. Dla tej ostatniej sukces to tym większy, że był to jej pierwszy start po ledwie ... miesiącu uczestnictwa w zajęciach taekwondo. Do turnieju walki sportowej przystąpiło około 230. zawodników reprezentujących barwy 14. Klubów. Jako pierwsza z naszych rywalizację rozpoczęła Oliwia Szymkowiak, która pomimo kontuzji sięgnęła po srebro. Jeszcze lepiej poszło Oliwii Szymkowiak, która w swojej kategorii była bezkonkurencyjna i zdobyła złoty medal. Srebro przypadło także Kacprowi Strzelczykowi, który trafił do najliczniej obsadzonej kategorii wagowej.

W swojej kategorii do bratobójczego pojedynku w finale zmuszeni zostali Maciej Leporowski i Jasiu Główczewski. Po zaciętej walce lepszy okazał się ten pierwszy, a do Środy powędrowały dwa kolejne medale. Analogiczna sytuacja miała miejsce w grupie Kuby Kozielskiego i Kuby Sochy. Również tutaj żaden z zawodników nie zafundował koledze taryfy ulgowej, a ostatecznie lepszy okazał się Kuba Kozielski.

Medalowy bilans średzian uzupełnił Maks Białkowski, który zdobył brąz. Średzki UKS podczas leszczyńskich zawodów reprezentowali także Dawid Skweres i Jagoda Cieśla. Ten pierwszy z powodu groźnej kontuzji nie został dopuszczony do walki, zaś Jagoda odpadła w półfinale, a z walki o brąz wykluczyła ją kontuzja ręki.

UKS Taekwondo Środa w klasyfikacji generalnej obecnie zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej w czwórboju (konkurencje sprawnościowe, techniczne i walki) oraz 2. w walce sportowej. Do końca sezonu pozostała już tylko jedna kolejka Wielkopolskiej Ligi Taekwondo. Odbędzie się ona pod koniec listopada w Śremie.


Autor: GPŚ | sh
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież