nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ŻYCIOWY SUKCES DARII WĘCŁAWIAK
ŻYCIOWY SUKCES DARII WĘCŁAWIAK Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 10 listopada 2015 09:22

Średzianka, która reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów International Karate Union w Mariborze zdobyła dla Polski srebrny medal. Jest to największy sportowy sukces w jej dotychczasowej karierze.

Daria znalazła się w kadrze narodowej Polskiego Związku Karate Fudokan na mistrzostwa rozegrane w dniach 5 – 8 listopada. W Słowenii startowała w konkurencji kata indywidualne juniorek. Wprawdzie zdobywała już w tej konkurencji medale Mistrzostw Polski i Europy, ale w dotychczasowych trzech występach na imprezach rangi Mistrzostw Świata ta sztuka jej się nie udawała. Najbliżej była w 2012 roku w Wałczu, gdzie zajęła siódme miejsce. W sobotniej rundzie eliminacyjnej nasza zawodniczka pokazała, że będzie się liczyła w walce o medale. Daria nie chcąc zbyt wiele ryzykować, wykonywała dobrze sobie znane, choć pozbawione fajerwerków technicznych kata bassai dai. Wykonała je bezbłędnie i otrzymała drugie noty w całej stawce zawodniczek. Zostawiła za sobą nie tylko kilka dziewcząt z Europy, ale także reprezentantki tak dalekich krajów jak Chile. Przed Darią uplasowała się jedynie świetnie przygotowana zawodniczka z Włoch. W niedzielnym finale Daria wykonując bardzo dobrze jedno ze swoich ulubionych kata – sochin, nie zmniejszyła wprawdzie punktowego dystansu do prowadzącej Włoszki, ale także nie pozwoliła się dogonić zawodniczkom z Czech i Rumunii. Ostatecznie zdobyła wicemistrzostwo ustępując Włoszce, a wyprzedzając Rumunkę. Sukces Darii należy tym bardziej docenić, że po zakończeniu wszystkich niedzielnych finałów okazało się, iż spośród blisko trzydziestoosobowej polskiej ekipy na siedem osób startujących w finałach kata różnych kategorii wiekowych tylko jej udało się stanąć na podium. Wszystkie inne medale przywiezione przez polskich karateków z tych mistrzostw zostały zdobyte w konkurencjach kumite.


Daria Węcławiak na podium.

Autor: DW, opr. MM
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież