nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport SZACHY NIE TYLKO SAMORZĄDOWE
SZACHY NIE TYLKO SAMORZĄDOWE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 16 listopada 2015 09:47

Główną imprezą rozegranego w sobotę i niedzielę XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Szachowego Turek 2015 były Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych. Nie zabrakło na nich reprezentantów średzkiego samorządu.

W tegorocznych mistrzostwach wystartowali radny powiatu średzkiego Dariusz Węcławiak oraz sołtys Olszewa Leszek Grynia. Obaj marzyli aby nawiązać do wielkich sukcesów jakie święcił przed laty, będąc radnym miejskim, Paweł Owczarzak, który wygrywał nawet swego czasu klasyfikację radnych. Niestety obaj nasi reprezentanci nie powtórzyli sukcesów swojego znamienitego poprzednika, bowiem w klasyfikacji generalnej zajęli na 27 uczestników miejsca 21 – Grynia i 23 – Węcławiak zdobywając odpowiednio 4 i 3 punkty na 9 możliwych. Dodajmy, że w bezpośredniej partii sołtys wygrał z radnym. Niestety samorządowcy - amatorzy w klasyfikacji generalnej wyraźnie musieli ustąpić mającym również prawo startu w tej imprezie pracownikom samorządowym, wśród których roiło się od zatrudnianych przez szkoły i domy kultury instruktorów szachowych często posiadających bardzo wysokie kategorie. Dlatego nasi dużo lepiej wypadli w klasyfikacji amatorów, gdzie Leszek Grynia wywalczył nawet nagrodę pieniężną za szóste miejsce. Jednak chyba najmilszym akcentem zawodów było uplasowanie się Dariusza Węcławiaka na trzecim miejscu w klasyfikacji radnych, co nigdy wcześniej – a startował już w Turku dwukrotnie – mu się nie udało!

Nie tylko samorządowcy stanęli w Turku w szachowe szranki. Dwie córki radnego Węcławiaka – Nicole i Vanessa wzięły udział w rozgrywanych równolegle Otwartych Mistrzostwach Powiatu Tureckiego Szkół Podstawowych. Impreza miała prawdziwie masowy charakter, bowiem wystąpiło w niej 109 młodych szachistów, w tym 40 dziewczynek. Średzianki w tej dużej i naszpikowanej utytułowanymi rywalami stawce poradziły sobie bardzo przyzwoicie. Nicole zdobyła w dziewięciu partiach 5 punktów i zajęła 33 miejsce (12 wśród dziewcząt), a jej młodsza siostra z dorobkiem 2,5 punktu była 97 (34 wśród dziewcząt).

Leszek Grynia i Dariusz Węcławiak z córkami.

Autor: GPŚ | MM
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież