nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport Z NIEMIEC Z MEDALAMI
Z NIEMIEC Z MEDALAMI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 23 listopada 2015 09:13

Międzynarodowe zawody w Seebad Ahlbeck dla zawodników UKS „Taekwondo” Środa były przedostatnią okazją do rywalizacji na matach w tym roku. Z wyprawy do tego miasta na niemiecko-polskiej granicy przywieźli trzy medale.

Spośród blisko czterystu młodych zawodników z Polski, Niemiec i Skandynawii, średzianie po raz pierwszy walczyli w najwyższej kategorii (uwzględniając stopnie). W rywalizacji, w której dozwolony jest kontakt na tych samych zasadach, co w przypadku walk seniorów, młodzi taekwondziści wzięli udział po raz pierwszy, a zarazem niezwykle udany: młodzicy ze Środy w Seebad Ahlbeck wywalczyli cztery medale! Po złoto sięgnął Maciej Leporowski, po srebro Małgorzata Janeczko, a brąz Jan Główczewski. Jedyny średzianin który walczył w kategorii młodzików – Dawid Skweres sięgnął po srebrny medal.

Po sukcesie w Niemczech zawodnicy UKS „Taekwondo” Środa przygotowują się do ostatniej w sezonie rywalizacji w kraju. W niedzielę w Śremie odbędzie się finał tegorocznej ligi.

Autor: GPŚ | SH
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież