nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport WÓR MEDALI W KROTOSZYNIE
WÓR MEDALI W KROTOSZYNIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 23 listopada 2015 21:59

Świetnie wypadli średzcy karatecy podczas rozegranych w sobotę w Krotoszynie XIII Mistrzostw Wielkopolski w Karate. Z tej prestiżowej imprezy przywieźli wiele medali we wszystkich konkurencjach.

Najstarszą ze średzkich zawodniczek była Daria Węcławiak. Doświadczona zawodniczka dała młodszym koleżankom i kolegom świetny przykład pewnie wygrywając konkurencję kata indywidualne seniorek. Pozostali zawodnicy ze Środy reprezentowali w Krotoszynie barwy średzkiego Dragona. W konkurencjach kata indywidualnego jedyny złoty medal zdobyła siostra Darii – Nicole Węcławiak, która w Krotoszynie po raz trzeci w tym sezonie sięgnęła po złoto wśród żaczek. Razem z Nicole na podium stanęła Maja Duszczak, która zdobyła brąz. Jej siostra Alicja Duszczak zdobyła srebro w kata dziewcząt rocznika 2008 i młodszych. Z kolei brąz kata orliczek przywiozła Łucja Kwiecińska. Zdobyła też srebro w kata Pierwszego Kroku (trenujących dopiero od września 2014). Brąz w tej samej kategorii PK 2007/2006 zdobył Jakub Stefaniak. Z kolei na podium kata PK 2004/2005 stanęły dwie średzianki: Aleksandra Świątek (srebro) i Natalia Kamińska (brąz). Ostatnią średzką medalistką kata była Eliza Wojciechowska, która zdobyła srebro wśród juniorek. Jedynym zaś chłopcem punktującym w kata był srebrny wśród młodzików Stanisław Sowa.

Równie okazałe, co w kata, medalowe żniwo zebrali podopieczni trenera Arkadiusza Borowicza w konkurencjach kumite indywidualnego, gdzie więcej krążków padło łupem chłopców. Najmłodszy z nich – Zbyszko Sowa – zdobył srebro orlików kat. 32kg. Jego nieco starszy kolega Jakub Sworek tryumfował wśród żaków ważących poniżej 45kg. Aż pięć medali zdobyli średzcy młodzicy: Patryk Kubasik (złoto) i Stanisław Sowa (brąz) kat. 45kg, Jakub Ritter (złoto) i Szymon Wojciechowski (srebro) kat. 50kg oraz Tymoteusz Powęzowski (złoto) w +50kg. Jego brat Jakub zdobył srebro wśród juniorów +70 kg. Medale w kumite indywidualnym zdobywały też dziewczęta: srebro – Kinga Hoffmann w kat. 50kg i brąz – Julia Król w +50kg. Obie startowały w kategorii wiekowej juniorek młodszych, zaś ich starsza koleżanka Eliza Wojciechowska zdobyła brąz w zmaganiach juniorek kat. 60kg.

Ostatnią indywidualną konkurencją było fuku go. Wszechstronnością wymaganą w tej konkurencji na poziomie gwarantującym brąz wśród juniorek wykazała się znów Eliza Wojciechowska. Starszej koleżance pozazdrościły młodsze. Startujące wśród młodziczek Maja Duszczak i Marta Jakubowska zdobyły odpowiednio srebrny i brązowy medal. Drugie tego dnia srebro zdobył w fuku go młodzików Stanisław Sowa.

Karatecy stanęli jeszcze do zmagań drużynowych, gdzie pierwszym medalem był brąz zdobyty w składzie: Aleksandra Świątek, Natalia Kamińska i Jakub Stefaniak. Srebro w kata drużynowym dziewcząt 2006 i młodszych padło łupem drużyny Dragona w składzie: Vanessa Węcławiak, Barbara Szafran i Alicja Duszczak, które w finale przegrały z koleżankami klubowymi: Łucją Kwiecińską, Laurą Ratajczak i Marią Golec. O drugie złoto żeńskiego kata drużynowego postarały się bardzo mocne tego dnia żaczki: Maja Duszczak, Marta Jakubowska i Nicole Węcławiak. Rywalizacja w kumite drużynowym młodzików zaowocowała dominacją średzian. Złoto zdobyła jedna średzka drużyna (Jakub Ritter, Tymoteusz Powęzowski, Patryk Kubasik), a brąz druga (Stanisław Sowa, Szymon Wojciechowski, Jakub Sworek).

Fot. Złote i srebrne średzianki w kata drużynowym. Fot. DW

Autor: GPŚ | KO
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież