nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport WĘCŁAWIAKÓWNY PRZED NOWAKAMI
WĘCŁAWIAKÓWNY PRZED NOWAKAMI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 30 listopada 2015 10:34

W niedzielę odbył się w Kaliszu MTM Cup – V Turniej Szachów Rodzinnych, w którym rywalizowało aż 120 dwuosobowych drużyn złożonych ze spokrewnionych ze sobą szachistów. Pięć spośród nich reprezentowało średzką Polonię.

Piąta edycja kaliskiego turnieju była absolutnie rekordowa pod względem ilości rywalizujących szachistów. Wypełnili oni całą płytę wielkiej hali Kalisz Arena. Średzką grupę stanowiły drużyny Nowaków (Adam z tatą Przemysławem), Krajewskich (Sonia z mamą Iwoną), Cichowlasów (Miłosz z tatą Marcinem) i dwie drużyny Węcławiaków (siostry Daria i Nicole oraz Vanessa z tatą Dariuszem). Najlepiej ze średzkich drużyn wypadły Węcławiakówny, które zdobywszy 7 z 16 możliwych punktów meczowych uplasowały się na 86 miejscu. Na 93 miejscu znaleźli się Nowakowie z sześcioma punktami. Również sześć punktów zdobyły panie Krajewskie zajmując ostatecznie 99 miejsce. Dwa oczka niżej, mimo dorobku również wynoszącego sześć punktów, znalazła się druga drużyna Węcławiaków. Ostatnią ze średzkich ekip okazała się z pięcioma punktami drużyna Cichowlasów. Indywidualny dorobek wśród średzian najwyższy miał Adaś Nowak, który wygrał cztery partie i zremisował jedną. Po cztery ze swoich ośmiu partii powygrywali Nicole Węcławiak i jej tata Dariusz. Całej trójce dało to miejsce w górnej połowie 240 – osobowej tabeli indywidualnej. 


W Kaliszu na MTM Cup – V Turnieju Szachów Rodzinnych powiat średzki miał silną reprezentację.

Autor: GPŚ | DW
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież