nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport GRUPO MUZENZA DE CAPOEIRA MENINO E BOM
GRUPO MUZENZA DE CAPOEIRA MENINO E BOM Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 01 grudnia 2015 14:30

W ciągu 4 dni około 500 uczniów średzkiej „Trójki” miało okazję spróbować brazylijskiej sztuki walki – capoeira, w ramach projektu Grupo Muzenza Menino e bom

Capoeira to brazylijska sztuka walki łącząca w sobie kopnięcia, uniki, przejścia oraz elementy akrobatyczne. Wszystkie wykonywane elementy odbywają się przy akompaniamencie muzyki. W dniach 23-26 listopada trenerzy Grupo Muzenza – Professor Caju przeprowadzili 10 treningów w SP nr 3. Zróżnicowane zajęcia oparte głównie na zabawie w klasach młodszych, a w klasach starszych, przybierające formę treningu dla dorosłych, przybliżyły tę sztukę walki sporej części uczniów. Mieli oni okazję poznać podstawowe ruchy w capoeira, nauczyć się kilku portugalskich słów oraz piosenek.

Projekt „Grupo Muzenza de capoeira Menino e bom” narodził się w Sao Paulo w Brazylii w 1997 roku i jego pierwszym zadaniem była pomoc dzieciom z biednych rodzin. W Polsce jego głównym celem jest przybliżenie dzieciom kultury afrobrazylijskiej poprzez nauczanie capoeira (technik, języka portugalskiego, gry na instrumentach, filozofii capoeira, tańców afrobrazylijskich). Więcej informacji o treningach można uzyskać u Agnieszki Wojtaszak tel. nr: 695 684 561. 


Uczniowie średzkiej „Trójki” podczas zajęć capoeira.

Autor: GPŚ | AW
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież