nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport DRAGON SYPNĄŁ ZŁOTEM
DRAGON SYPNĄŁ ZŁOTEM Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 16 lutego 2016 14:00

Kilkunastoosobowa grupa karateków średzkiego Dragona wzięła udział w sobotę w rozegranych w Murowanej Goślinie Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Karate WKF. Średzianie przywieźli z turnieju 11 medali, w tym aż 6 złotych!

Tak dobry wynik tym bardziej zasługuje na uznanie, że na Mistrzostwa zjechało ponad sześciuset karateków z 38 klubów. Wśród podopiecznych trenera A. Borowicza najwięcej powodów do radości miało dwoje złotych medalistów, dla których było to pierwsze indywidualne zwycięstwo turniejowe w karierze. Byli to: Vanessa Węcławiak – zwyciężczyni kata żółtych pasów dziewcząt z rocznika 2006 i Zbyszko Sowa – zwycięzca kata żółtych pasów chłopców z rocznika 2007. Zbyszko przywiózł też drugi medal – brąz w kumite! Złoto zdobyli także: Łucja Kwiecińska w kata białych pasów dziewcząt 2007, Patryk Delestowicz w kata białych pasów chłopców 2009 oraz Jakub Ritter, który tryumfował w kumite chłopców 2002 i Nicole Węcławiak zwyciężczyni w kata pomarańczowych pasów i wyższych dziewcząt 2004. Dla Nicole było to piąte z rzędu turniejowe zwycięstwo w kata w tym sezonie! Dwa srebrne medale zdobyły dziewczęta: Marta Jakubowska w kumite dziewcząt 2005 i Aleksandra Świątek w kata żółtych pasów dziewcząt 2004. Kolekcję medali uzupełniły brązy: Natalii Kamińskiej w kata żółtych pasów dziewcząt 2004 i Jakuba Stefaniaka w kata żółtych pasów chłopców 2006. Następnym sprawdzianem naszych karateków będzie planowany na 12 marca średzki turniej Dragon Cup. 


Część ze średzkiej ekipy w Murowanej Goślinie

Autor: GPŚ | DARWEC
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież