nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport SPORTOWE PLANY INWESTYCYJNE
SPORTOWE PLANY INWESTYCYJNE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
sobota, 20 lutego 2016 10:35

Wiadomo już, że w obrębie Parku Łazienki od strony jeziora powstanie kompleks sportowy. To nie jedyne sportowe inwestycje zaplanowane na ten rok.

W tym roku gmina przewidziała wiele sportowych inwestycji w ramach których powstaną m.in. boiska wielofunkcyjne. Jedno z nich będzie zbudowane przy ul. Ossolińskich (Os. Piastowskie). Boisko powstanie obok istniejącego boiska do piłki nożnej, koszykówki i placu zabaw. Od strony ogródków działkowych. Boisko będzie miało wymiary 20x18m i nawierzchnię ze sztucznej trawy. Będzie ogrodzone. Zamontowane zostaną też piłkochwyty. W ramach boiska znajdą się dwie bramki i cztery kosze. Mimo budowy boiska cały czas pozostanie jeszcze kawałek wolnego terenu, który będzie przeznaczony na otwarte imprezy np. wizytę cyrku. Dokończona zostanie również budowa boiska w Marianowie Brodowskim. W planach są też trzy nowe zewnętrzne place fitness w Dębiczu, Brodowie i Czarnym Piątkowie. W ramach inwestycji zamontowane zostaną: twister, orbitrek, biegacz, wioślarz, oraz inne ogólnorozwojowe urządzenia. Przewiduje się, że na każdym placu będzie od pięciu do sześciu urządzeń. Mączniki mogą liczyć na doposażenie istniejącej już siłowni. Gmina nie zapomina też o najmłodszych mieszkańcach i zamierza doposażyć istniejące place zabaw dla dzieci. Jako pierwszy wymiany starych urządzeń na nowe doczeka się plac zabaw w Parku Łabędzie. W tym przypadku inwestycja rozpoczęła się jeszcze w minionym roku na prośbę małej średzianki Lusi, która napisała list do burmistrza z prośbą o wymianę urządzeń na tym placu. Prac renowacyjnych doczekają się też niektóre place zabaw na wsiach.
Głównym zadaniem inwestycyjnym jeżeli chodzi o sprawy rekreacyjne jest budowa kompleksu sportowego w obrębie ulicy Spacerowej i Dmowskiego. Cały czas trwają pracę nawożenia ziemi na tzw. górkę Wojtaszaka, która ma się zamienić w tor zjazdowy. Jak zaznacza Wydział Inwestycji wysokość obecnej górki nie jest jeszcze ostateczna. Będzie jeszcze wyższa. Na stok doprowadzone zostanie zasilanie i cała trasa będzie oświetlona. Na czas użytkowania stoku wypożyczany będzie wyciąg orczykowy, który umożliwi wypinanie się na trzech różnych wysokościach. Po drugiej stronie ulicy, od strony parku powstanie boisko wielofunkcyjne, siłownia, plac zabaw i miasteczko rowerowe. Miasteczko pierwotnie miało powstać przy „Trójce”, jednak ostatecznie teren przeznaczono pod budowę hali sportowej. Roboty mają się zacząć w tym roku, a zakończą się w roku następnym. 

W tym miejscu już niedługo pojawi się boisko wielofunkcyjne.


Górka Wojtaszaka rośnie w oczach. Ma być jeszcze wyższa, aby spełniać funkcje stoku dla narciarzy i snowboardzistów.

Autor: GPŚ | MM
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież